Jste zde

Při prodeji nemovitosti bez realitky lze ušetřit desetitisíce. Inzerujte svépomocí!

Zdroj: www.prodejtosam.cz
Chystáte-li se prodávat byt nebo dům, pak vás jistě napadá, jak to udělat co nejlevněji a koho při tom oslovit. Realitní kanceláře už mohou být se svými vysokými provizemi za úspěšný prodej passé, stačí jen vědět, jak prodávat realitu svépomocí.

22. 5. 2016

Svěřit nemovitost realitní kanceláři a nemuset se takřka o nic starat je docela lákavé, ale značně se to prodraží a ještě nemusíte být ani zdaleka spokojeni s výsledkem.

Realitní makléři dokážou vyselektovat zájemce takovým způsobem, že ten, který by dům nakonec koupil, se do „dalšího kola“ ani nedostane. A když se celý prodej podaří, zaplatíte pekelně vysokou provizi.

S realitkou, nebo sami? Kolik vás to bude stát?

Provize realitní kanceláři je zpravidla 5 % z kupní ceny nemovitosti. To například u domu s kupní cenou 2 000 000 Kč činí 100 000 Kč. A přitom makléř dělal jen to, co byste hravě zvládli sami a s mnohem nižšími náklady.

Pokud vezmete prodej nemovitosti do vlastních rukou, vaše jediná útrata bude za právníka, který vám pomůže sestavit kupní smlouvu tak, aby v ní nebyla jediná skulinka, a za inzerci nemovitosti na inzertních portálech. Celková částka celého procesu se může vyšplhat na zhruba 13 000 Kč. Rozdíl se tak nakonec pohybuje kolem 87 000 Kč a to už je velmi citelná suma, kterou můžete ušetřit.

Vyjde vás výhodněji hledat kupce na vlastní pěst, nebo s realitkou? Dobře si to promyslete!Zdroj: www.prodejtosam.cz

Přes inzertní portály, nebo přes profesionály?

Když se do prodeje nemovitosti nakonec pustíte sami, měli byste vědět, jak si ho zjednodušit a jak dále šetřit. Svůj vyšperkovaný inzerát můžete začít umisťovat na každý realitní portál zvlášť a platit za inzerci plné sazby, nebo můžete zvolit službu, která se o inzerování postará, a tak vám ušetří čas i peníze. Takovou službou je třeba ProdejToSám.cz

Díky této službě, která si nenárokuje jakoukoli provizi, umístíte s jedním dotazníkem inzerát na 46 velkých a desítky menších portálů, a to za 950 Kč měsíčně (při zvýhodněné měsíční sazbě, kterou lze využít v rámci tříměsíční inzerce). Za tři měsíce, které jsou pro prodej nemovitosti obvyklé, zaplatíte 2 850 Kč.

Kdybyste však inzerovali na všech těchto portálech zvlášť, zaplatíte asi 12 500 Kč. Nakonec tak můžete ušetřit na inzerci nemovitosti téměř 10 000 Kč. Děje se tak proto, že služba ProdejToSám.cz využívá výrazných množstevních slev.

Byt před prohlídkou důkladně naaranžujte, můžete tak zvednout jeho cenu. Mimochodem, tomuto fenoménu se říká home staging.Zdroj: www.prodejtosam.cz

Inzerát je základ úspěchu

Pokud se rozhodnete prodat nemovitost bez realitky, pravděpodobně vám nikdo nepomůže vytvořit lákavý inzerát – musíte to zvládnout sami. 

Kromě přehledného a členěného textu s větším množstvím informací v něm vsaďte na kvalitní fotografie. A ještě než začnete fotografovat, interiér řádně ukliďte, například podle prověřených pravidel Home Stagingu. Celá nemovitost bude lákavější a vy budete mít větší šanci ji prodat.