Jste zde

Pořízení nábytku do ložnice: Na co si dát největší pozor?

klasická ložnice Zdroj: Latkn / Shutterstock.com
Vybavujete v novostavbě ložnici, nebo jste se po letech rozhodli dát úplně nový kabát té stávající? Ať už jste na tom jakkoli, rozhodně se vyplatí vybírat kvalitní nábytek, který bude jednak skvěle vypadat a jednak vydrží velmi dlouhou dobu.

12. 2. 2021

Jakýmisi základními stavebními kameny celé ložnice jsou postel, šatní skříň a police či noční stolek. U všech těchto komponentů je při výběru zapotřebí dávat pozor na některé důležité aspekty. Jaké? To vám prozradíme v následujících řádcích. 

Bytelná a stylová postel

Základem ložnicového nábytku je stoprocentně kvalitní postel. Ta může být vyrobená z různých materiálů. Výbornou volbou je především masivní dřevo. Vždyť právě ono sloužilo jako základ postelí našich babiček. Jinak je možné volit také různé kovové konstrukce, případně levnější modely z dřevotřísky.

Důležitou roli hrají u postele také kvalitní lamelové rošty schopné zajistit dostatečné větrání matrací. Zapomenout nelze ani na kvalitní matrace. Hodně oblíbené jsou dnes pěnové, taštičkové a zdravotní. Posledně jmenované si vybírají hlavně lidé mající potíže s páteří.  

Prostorné a efektivně řešené skříně

Důležitou roli v interiéru ložnice hrají také šatní skříně. Vždyť kam jinam budete odkládat své svršky, pokud nemáte šatnu? Optimální volbou jsou elegantní vestavěné nebo sektorové skříně. Hlavně uvnitř musí být zorganizovány tak, aby se do nich pohodlně vešlo co největší množství oděvů. Důležitá je přítomnost šatní tyče, drátěného programu a spousty polic. Pořídit se dá taková skříň vcelku levně. Stačí využít správné slevové kódy.  

Praktický noční stolek

Ani na ten nelze zapomenout. Ostatně slevy na nábytek se týkají i tohoto kusu nábytku. Noční stolky mohou nahradit i jednoduše řešené police. Záleží jen na vás, zdali chcete mít ložnici v duchu minimalismu, či nikoliv.