Jste zde

Pořiďte dětem nábytek, který poroste s nimi. Ušetříte čas, peníze i starosti

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Ještě jste neslyšeli o rostoucím nábytku nebo jste o něm slyšeli, ale zatím jste mu nevěnovali moc pozornosti? Popřemýšlejte nad ním, může to být skvělá investice do zdravého vývoje vaší ratolesti. Proč? Podíváme se na to v následujících řádcích.

13. 6. 2019

Výběr nábytku pro děti by obecně rodiče neměli podceňovat. Na prvním místě je samozřejmě ergonomie psacího stolu a židle, aby se dítě při sezení všelijak nekroutilo a nezadělávalo si tím na problémy především se zády. S tím jde ruku v ruce taky kvalita a cena, která může být pro někoho příliš vysoká, protože z malé židličky dítě za chvíli vyroste a bude potřebovat větší. Proto se spousta rodičů nechce vydávat z peněz, dokud je dítě v rychlejším vývinu.

Zdraví formujeme od dětství

Právě takovou situaci může hravě vyřešit rostoucí nábytek. Židle i psací stůl, tedy nezbytné vybavení dětského pokoje, které může doprovodit vaše dítko od prvního stupně až do studentských let, stačí koupit jednou. Nemusíte si tak „každou chvíli“ lámat hlavu s tím, kde sehnat nový přijatelný kompromis mezi kvalitou a cenou.

Zdroj: http://bit.ly/2Z4MRIW

U rostoucího nábytku stačí s růstem dítěte správně nastavovat výšku židle a stolu, případně jejich sklon.

Jak je to s cenami?

Pozor, ceny vás mohou zpočátku trochu vyděsit, nicméně mějte na paměti, že je to možná první a poslední investice tohoto druhu. Když pak částku rozpočítáte třeba na 13 let (počítáme s dítětem od 6 do 19 let), opravdu to není moc vysoká cena za zdravé sezení.

Cena rostoucích stolů se pohybuje od 4 do 15 tisíc korun. Logicky se liší tím, co všechno „umí“ – jestli mohou jen růst, nebo se u nich dá měnit i sklon. Ty nejlevnější jsou pochopitelně nejjednodušší, ty nejdražší pak nabízejí různé polohy pracovní plochy vyhovující jak čtení, tak i psaní nebo malování. Dalším důležitým aspektem mohou být třeba zakulacené rohy pro bezpečí menších dětí nebo použité materiály.

U židlí se ceny pohybují zhruba od 3 do 10 tisíc korun. Najdete je v nejrůznějších barevných variantách, s opěrkami i bez nich… Zkrátka je z čeho vybírat.

Zdroj: http://bit.ly/2XvSeAI

Pokud chcete aspoň trochu ušetřit a nechce se vám vybírat židle a stůl zvlášť můžete zvolit některý z nabízených kompletů. Za ty základní zaplatíte kolem 10 tisíc korun, za ty „nabušené“ i jednou tolik. Pořád se to ale vyplatí – nejen v přepočtu na roky, ale především s ohledem na zdravý vývoj vašeho dítěte.

Abyste dokázali vyladit pokoj ke sjednocené dokonalosti, sehnat se dají i úložné kontejnery ve stejném stylu.

Dejte peníze tam, kde jsou opravdu potřeba

Přemýšlíte o investici do rostoucího nábytku? Věřte, že uděláte dobře! Vaše dítě vám jednou poděkuje. Ke spokojenosti vám bude stačit i pohled na jeho rovná záda a pocit, že jste pro něj v tomto ohledu udělali maximum.