Jste zde

Pohovky a sedačky: Objevte trendy roku 2020

Zdroj: nabytek-forliving.cz
Chcete oživit svůj obývací pokoj, pracovnu nebo dětský pokoj? Upravte je podle aktuálních módních trendů v bydlení. Moderní sedačka vytvoří v každém interiéru útulnou zónu klidu.

3. 12. 2019

Teplé zemité odstíny

Velkým hitem roku 2020 budou pohovky, textilie a výmalba v odstínech terakoty, červeného pomeranče, máslové pálenky a okru. Přírodní barvy vnesou do interiéru teplo a pohodu.

Chcete domov naopak osvěžit? V kurzu bude i pastelově zelená, která opticky zvětšuje prostory, uklidňuje, zlepšuje náladu a spojuje člověka s přírodou. Trendy jasné odstíny dobře sladíte s tmavým i světlým dřevem nebo neutrálními barvami, jako jsou bílá, černá, hnědá a béžová.

Barevné kontrasty

Chcete v obýváku zabojovat proti nudě? Využijte barevné kontrasty. Sedačku v zemitých tónech oživte třeba růžovými, světle modrými nebo žlutými polštářky. Skvěle fungují také hřejivé deky a přehozy v jemných pastelových barvách.

Kombinace odlišných stylů

Máte velkou rodinu a často hostíte návštěvy? Pořiďte si rovnou dvě pohovky, každou z nich v jiném stylu. Lišit se mohou nejen barvou, velikostí a provedením, ale také materiálem. Co takhle zkombinovat koženou sedačku s pohovkou ze semiše nebo sametu?

Praktické využití

Od čistě moderních, ale zato nepraktických módních výstřelků, se pomalu ustupuje. V roce 2020 bude hrát hlavní roli multifunkční nábytek. U sedacích souprav bude důležitý úložný prostor, případně možnost rozložení. Na pohovce si tak nejen posedíte, ale také se na ní pohodlně vyspíte nebo ji využijete k uložení dek, polštářů a dalších nezbytností, které se nevejdou do skříně.

Zdroj: nabytek-forliving.cz

3D textura

Chcete originální sedačku? Vyberte látkový potah s vystouplou texturou. Roku 2020 vévodí geometrické obrazce, vlnky i tzv. smyčková příze. Uklidňuje a nenásilně dotváří pohodový domov. Zajímavou texturu nemusí mít nutně jen sedačka, ale také dekorativní polštářky, podnožky nebo taburet.

Dostatek světla

Postavte hned vedle pohovky stojací lampu s příjemným světlem. Můžete u ní číst, luštit křížovky nebo se připravovat na další pracovní či školní den. Pomocí lampy navíc jednoduše rozdělíte prostor podle využití. Na jednom konci sedací soupravy vytvoříte místo vhodné ke čtení, na druhém konci si můžete povídat s návštěvou, sledovat televizi a relaxovat.

Všeho moc škodí

Trend bytového minimalismu a vzdušnosti pořád platí, a to i v případě sedaček. Vyberte si jeden motiv a k němu třeba jednu nebo dvě barvy doplňků.

Přejeme šťastnou ruku při výběru.