Jste zde

Pět neprůstřelných důvodů, proč dát šanci koženým židlím

Žena sedící na kožené židli Zdroj: bigstockphoto.com
Existuje nábytek, jehož pořízení plánujeme na jednu, či dvě sezóny a pak takové kousky, které si přejeme mít napořád. Do druhé zmíněné kategorie patří nepochybně i kožené a koženkové židle. Proč jim dát šanci?

25. 2. 2022

Univerzální společník

Kožený a koženkový nábytek se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru, kterému dodá punc luxusu a výjimečnosti. Ať už ladíte místnost do moderního nebo rustikálního stylu, kožené židle ho pozvednou na zcela novou úroveň. Ve finále tak jde o nadčasový kousek, který nepodléhá aktuálním trendům. Kromě klasické kůže navíc můžete volit i modely z oblíbené eko kůže nebo koženou imitaci.

Snadná údržba kožených židlí

S koženým nábytkem souvisí jeden zbytečný mýtus, který spočívá v údajné náročné údržbě. Ve finále je ale mnohem snadnější pečovat o kožené nebo koženkové židle, než o ty, které jsou potažené textilním materiálem. Hned po pořízení stačí židle naimpregnovat, díky čemuž bude židle vypadat dlouho jako nová. Několikrát do roka pak na nábytek použijte přípravky, které kůži změkčí a zvlhčí.  

Ideální pro alergiky

Židle z kůže jsou oproti těm s textilním potahem přirozeně hypoalergenní. Nedráždí tak jedince, kteří trpí alergií, protože přes kůži se do čalounění nedostane prach ani pot. Ani roztoči tady nemají šanci. Židle potažené kůží jsou též vhodné i do domácností s domácími mazlíčky. Oproti textilním variantám na nich totiž tolik neulpívají zvířecí chlupy.

Komfortní sezení

Kůže je přírodní materiál a tak se také v interiéru chová. Nemusíte se tak bát nepříjemného chladu po dosednutí, jako je tomu v případě židlí plastových nebo kovových. Dobrá kůže totiž dýchá a bude vám na ní jistě příjemně i teplo.

Cenová dostupnost

Židle potažené klasickou kůži sice nepatří mezi nejlevnější. Na druhou stranu ale představují ideální poměr mezi cenou a kvalitou. Pokud přece jen nechcete investovat do kožené varianty, vyberte si židli potaženou eko kůží nebo její imitací. Stylové kousky za dostupné ceny najdete třeba v e-shopu yourhomestory.cz.