Jste zde

Pekelný úklid: Víte, jak si ho ulehčit? Poradíme vám!

Zdroj: Karcher.cz

Byt může být sebelépe vybavený, ale pokud není dokonale uklizený, nikdy není domovem. A udržet čistý rodinný domek, to dá už pořádnou práci. Jenže jak to zvládnout a nestát se otrokem hadru a kbelíku? Víme, jak na to!

20. 8. 2012

Věděli jste, že průměrná česká žena stráví každý den u domácích prací více než 4 hodiny? A to je na tom v porovnání se ženami ze 70. let ještě dobře – tehdy průměrná žena strávila domácími pracemi každý den asi pět a půl hodiny. Dnes už ale existují důmyslné přístroje a pomocníci, a tak se dá například úklid zvládnout mnohem rychleji.

Současné ženy prostě nechtějí celý svůj život trávit smýčením podlah, mytím oken a drhnutím nečistot.
Mezi neuklizenou domácností a rolí uklízečky na plný úvazek už ale není třeba volit. Zvládnout lze obojí – jak práci a zábavu, tak i péči o dům a zahradu. Velkou část práce za vás mohou zastat profi přístroje, tak proč je nevyužít?

Nekvalitní vysavač – „žere“ peníze a čas

Vysavačů je na trhu bezpočet – od těch nejlevnějších po přístroje za desetitisíce. Člověk by neměl v prvním sledu sledovat cenu, ale vsadit na kvalitní značku.

Levnější „neznačkové“ vysavače mívají často malý tah, takže při vysávání s ním musíte jedno místo přejet několikrát, což z vysávání dělá záležitost ne na pár minut, ale i na půl hodiny, a náročnější bývá i jejich čištění. A neplýtvají jen vaším časem – dovedou provětrat i peněženku. Při vybírání nového vysavače si proto dejte pozor na skryté poplatky – z ceny za sáčky u atypického neznačkové vysavače se jednomu protočí panenky.

Naopak dobrou volbou jsou v tomto směru profesionální i domácí vysavače Kärcher. Tato značka dodává čisticí stroje do firem i domácností a patří, co do kvality a výkonnosti, ke špičce ve svém oboru. Na výběr jsou vysavače sáčkové, bezsáčkové i tepovače, které se postarají o vyčištění podlahy, koberce nebo odsátí rozlité vody. A stále oblíbenější jsou i vysavače, které nepotřebují vaší obslunu. Robotický vysavač Kärcher projede byt a nečistoty posbírá i bez vašeho dohledu.

Neplacená otročina při mytí oken

Myjete okna několika druhy hadříků, načež je stáhnete jelenicí a dokonale vyleštíte zmuchlanými novinami? Výsledek je sice famózní, ale ty hodiny času strávené leštěním vám nikdo neproplatí – mimochodem, kdyby si průměrná česká rodina najala na všechny odmácí práce profíky, utratila by za měsíc 31 tisíc korun!

karcher3

Mytí oken usnadní stěrkový systém, který používají profesionálové na velké plochy. Zdroj: Karcher.cz

Ale zpátky k oknům – ve firmách se na mytí oken používá tzv. stěrkový systém. A ten se začíná pomalu, ale jistě rozšiřovat i do běžných domácností. Kärcher vymyslel domácí stěrku na okna, kterou může používat skutečně každý – na okno se jen nastříká saponát, ten se lehce rozetře a pak stáhne pomocí štěrky. Zbylé kapky akustěrka rovnou odsaje.

Místo chemikálií horká pára

Že se na páře skvěle a dietně vaří, to ví každý. Víte ale, že ji lze použít i k čištění? Ale skutečnému čištění, ne jen teleshopingovému rozmazávání špíny.

Parní čističe jsou sice na trhu už pěknou řádku let, ale ve většině případů jde spíš jen o „strojky na horkou mlhu“ než o silné stroje, které skutečně ulehčí práci. Proto se i tady vyplatí investovat vyšší částku do výkonnějšího přístroje. Parní čističe Kärcher generují natlakovaný proud páry, který nečistoty rozpustí a strhne. Poradí si se zaschlou špínou, skvrnami, vodním kamenem i s mastnou špínou.