Jste zde

Péče o sedačku začíná už při přepravě. A pak pozor na teplo, fixy a slunce!

Zdroj: PHASE sedačky

Chcete, aby vám vaše sedací souprava sloužila léta? Pak vyberte tu, která je z kvalitních materiálů, dejte pozor při přepravě a vyhněte se slunci a topení.

25. 6. 2012

Možná bychom titulek měli ještě lehce poupravit – protože to, jak budeme o sedačku pečovat, se odvíjí už od toho, jakou sedačku vůbec vybereme.

I u sedacích souprav platí, že kvalitnější (i když samozřejmě dražší) sedačky vyrobená profesionály z kvalitních materiálů a tradičními postupy, a ne velkovýrobou na páse v některé asijské zemi, vydrží při stejné péči mnohem déle a bude také mnohem déle vypadat, jako byste ji z obchodu přivezli teprve včera

Nechte si sedačku raději přivézt!

Ostatně tím se pomalu dostáváme k tomu, že velmi záleží i na tom, jak se sedací souprava přesune z obchodu do vašeho obývacího pokoje. Sedačku totiž můžete neodbornou manipulací pořádně poškodit a zkazit si tak radost z nového kousku nábytku ještě dřív, než ho máte doma. Proto je lepší, pokud necháte převoz přímo na prodejci, nebo výrobci.

Ideální případ je samozřejmě ten, kdy vám prodejce sedací soupravu doručí až před dům a vy nemusíte dopravu vůbec řešit.. Tuto službu poskytuje třeba společnost PHASE sedačky, která sedací soupravy zákazníkům vozí ve svých vlastních autech, ve kterých nedojde k žádnému odření, uražení rohu, nebo proříznutí potahu.

rohovka

Kvalitnější sedací souprava vydrží déle jako nová.Zdroj: PHASE sedačky

Vybalujte bez nože a nůžek

Doručenou sedačku by pak měl člověk z ochranných folií a obalů vybalit ručně. Raději bez použití nůžek a nožů – případy, kdy člověk hrubě poškodí jedním hlubším řezem do fólie i úplně nový potah sedací soupravy, rozhodně nejsou nijak výjimečné.

Chystáte se pořídit novou sedací soupravu? Inspirujte se: Hitparáda sedacích souprav: Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů?

Novou sedací soupravu byste rozhodně neměli umisťovat do těsné blízkosti topení a na místa, kam po většinu dne svítí přímé slunce. Tato pravidla byste měli dodržovat zejména u kožených sedacích souprav. Ty se totiž vlivem velkého horka vysoušejí a následně praskají – sedačka může být sebekvalitnější a můžete ji pravidelně impregnovat, nicméně trhliny se po čase objeví. Sedací souprava by také neměla být v místnosti, kde je nadměrně vlhko.

Nesedejte na opěrky

Aby sedací souprava vydržela opravdu dlouho a zároveň dlouho vypadala jako nová, sedejte jen na místa, která jsou k tomu určená – posezení na područkách, nebo dokonce na opěrkách pro záda může být pohodlné, ale sedačka tím trpí. Dochází k deformaci polstrování a v krajním případě můžete silně poškodit i samotnou konstrukci.

Méně kvalitní světlé sedací soupravy potom prý také často trpí, pokud na nich člověk často vysedává v tmavých džínách. Myslete na to, když vás budou v obchodě přemlouvat, abyste si pořídili sedací soupravu za až podezřele nízkou ceu. U kožených sedaček si potom dejte pozor na ostré zipy a na sedání v okamžiku, kdy máte po kapsách klíče a další ostré předměty. Sedačku byste jimi totiž mohli nepříjemně poškrábat.

lenoska

Pokud věnujete lenošce, nebo sedací soupravě alespoň minimální péči, bude dély vypadat jako nová.Zdroj: PHASE sedačky

Údržba – nechte si poradit v obchodě

Co se týká pravidelné údržby – poradit by vám s ní měli už při nákupu v obchodě. Případně se také nebojte výrobce oslovit i později – vždyť není povolanějšího člověka! „Bezplatné odborné poradenství poskytujeme současným i budoucím zákazníkům,“ říká Martin Duras ze společnosti sedačky PHASE. Mimochodem – tady nabízejí jako jediní v Česku takzvaný 3D konfigurátor, který člověku předvede sedačku v jím vybrané barvě, materiálu a uspořádání.

A to včetně sedaček kožených, které jsou na údržbu sice trochu náročnější, ale majiteli se odmění krásným vzhledem i po dlouhých letech. Čistící a impregnační přípravky v tomto případě musíte vybírat podle typu kůže, ze kterého je (tenká nebo hrubá kůže), pravidelně ji impregnovat a vyvarovat se manipulaci s fixaci, lihovými popisovači a lepidly v jejich těsné blízkosti – ty totiž z koýeného povrchu nedostanete.

Čtěte dále:

Přečtěte si i další články, které se věnují kvalitním sedacím soupravám: