Jste zde

Vybíráme sedačku na míru: Jaké jsou výhody proti „řadové“ sedačce z marketu?

Zdroj: PHASE sedačky

Sedací soupravu člověk nevybírá každý den. O to víc pozornosti by měl věnovat její kvalitě. Vyplatí se v tomto případě nechat ji vyrobit na míru? A jaké jsou výhody?

24. 5. 2012

Kolem sedací soupravy se podobně jako okolo jídelního stolu točí velká část rodinného života a při jejím výběru by člověk neměl vybrat sedačku, která je nejmenším zlem, ale takovou, která perfektně splní všechny požadavky a stoprocentně sedne – ať už designem, nebo uspořádáním - do stávajícího interiéru.

Přiznejme si ale, že nabídka v klasických velkoobchodech s nábytkem není tak široká, aby v ní člověk objevil právě ten kousek, který potřebuje.  U jednoho kusu nevyhovuje uspořádání, u dalšího pro změnu barva a materiál, ze kterého je vyrobená, třetí by možná dispozicemi vyhovovala, ale působí nekvalitně. A frustrace roste…

Chcete atypický kousek? Nechte si ho vyrobit na míru!

Nejednoho potom napadne obrátit se na nějakou menší firmu a nechat si vyrobit sedačku na míru. Ostatně – když si člověk propočítá všechny položky, které by musel uhradit navíc za změnu potahu a uspořádání u „řadové“ sedací soupravy v marketu, nevyjde sedací souprava vyrobená přímo na míru o mnoho dráž.

Pro výrobu sedačky na míru pak mluví i vyšší kvalita – jak použitých materiálů, tak zpracování. Levnější sedací souprava z velkoobchodu může mít nekvalitní už samotnou kostru, sedáky se mohou po několika měsících prosedět, potahy na opěrkách a na nejexponovanějších místech ošoupat. A člověk má najednou chuť původně krásnou sedačku schovat pod přehoz.

Tradiční postupy, ale moderní technologie

„Takové problémy u nás zákazník mít nebude,“ říká Martin Duras, majitel společnosti PHASE sedačky, která funguje na českém a slovenském trhu. Svou živnost založil na výrobě kvalitních a designově precizních sedaček, které se snaží maximálně přizpůsobit přáním zákazníků. „Sedací soupravy vyrábíme tradičními postupy, ale s pomocí moderních technologií. Výrobu u nás mají na starosti zkušení odborníci, kteří patří ve svém oboru ke špičce.“

phase4

Sami si vyberete uspořádání, materiál a barvu - vše tak, aby vám to stoprocentně vyhovovalo. Zdroj: PHASE sedačky

Ti, co se svými požadavky neuspějí jinde, se obracejí právě na PHASE sedačky. Velká a originální sedačka do prostorného bytu? Nebo naopak drobný kousek designově vyladěného nábytku do moderní garsonky? To tady obvykle není problém.

Zákazník uvede přibližné rozměry sedačky a z typizovaných komponentů se tady sestaví kousek, který odpovídá jeho představě. „Nemůžeme sestavit sedačku o určité přesné délce, protože jednotlivé komponenty mají standardní rozměry, dokážeme je ale nakombinovat tak, abychom se přání zákazníka maximálně přiblížili, vysvětluje Martin Duras.

Konec vybírání na slepo!

Velkým plusem je i 3D konfigurátor, který na prodejnách používají. Člověk jen zadá parametry, jako jsou uspořádání, materiál, jeho vzor, a na obrazovce si může prohlédnout výslednou podobu sedací soupravy. Žádný výběr na slepo nad malým čtverečkem vzorku potahu, který si člověk ani při nejlepší vůli neumí představit na celé sedací soupravě. Tady se mu sedačka na obrazovce zobrazí ze všech stran v reálné podobě.

Člověk se tu na chvíli stane designérem a aktivně se zapojí do vytváření finálního vzhledu sedačky. A není „vyšachovaný“ ani ze samotného procesu výroby. „Skrz webové rozhraní člověk pořád ví, co se s jeho sedačkou děje – jestli už je dodaný materiál, jestli se šijí potahy, nebo už vystýlají matrace…“ dodává Duras.

To, že společnost PHASE sedačky kvalitě svých výrobků skutečně věří, dokazuje i tím, že na své zboží poskytuje prodlouženou záruční dobu. Namísto dvou let, nabízí rovnou čtyři roky záruky. Což je v dnešní době spíš trend, kterým jdou PHASE sedačky proti většinovému proudu. Spokojeným zákazníkům to ale nevadí. Právě naopak!