Jste zde

Nové a stylové povlečení? Poradíme, jak ho vybírat

Zdroj: www.bigstockphoto.com
V posteli tráví každý z nás zhruba třetinu svého života. Asi nikoho nepřekvapí, že nejen výběr správné postele a matrace, ale například i doplňkových záležitostí, jako je například povlečení, hraje v tomto ohledu významnou roli.

11. 9. 2016

Nabídka ložního povlečení je obrovská. Je však důležité si uvědomit, že není povlečení, jako povlečení. Ano, i zde narazíte na velké rozdíly. Asi nejdůležitějším kritériem je kvalita. Ta přímo určuje životnost. Zde nemusí nutně platit, že čím dražší povlečení pořídíte, tím bude kvalitnější. 

Další zásadní věcí je materiál, ze kterého je povlečení vyrobené. Ten musí být příjemný na dotek a zároveň by měl splňovat kritérium prodyšnosti, neměl by navíc vyvolávat jakékoliv alergické reakce. Mezi nejoblíbenější materiály se řadí bavlna, krep a satén. Můžete však pořídit i flanelové povlečení, bambusové povlečení nebo damaškové povlečení

Povlečení v nejrůznějších variacích

Dávno také nejste odkázání pouze na standardní rozměrové typy povlečení. V dnešní době není problém zakoupit ani povlečení atypických rozměrů, například tzv. prodloužené povlečení

Při výběru vhodného povlečení je na místě zohlednit také věkovou skupinu, pro kterou vybíráte. 

Je zřejmé, že dětské povlečení nabídne charakteristické pohádkové motivy, zatímco povlečení pro dospělé se bude ve většině případů držet v zajetých kolejích. Vycházet můžete také z aktuální podoby prostorů ložnice nebo dětského pokoje – nejedná se totiž pouze o funkční záležitost, ale také o designový doplněk. Mějte tedy na mysli, že by i povlečení mělo zapadnout do celkového stylu.