Jste zde

Moderní digestoře: Jsou výkonné a skvěle vypadají

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Málokteré zařízení v domácnosti prodělalo tolik změn jako právě digestoř. Výrobci se předhánějí, kdo přijde na trh s lepším designem a ani funkce nejdou v tomto souboji stranou.

29. 3. 2016

Moderní digestoře jsou výkonnější, skvěle vypadají a oproti starším typům jsou i velmi tiché se spoustou užitečných funkcí.

Nejběžnější jsou podskříňkové digestoře, které jsou ideální do menších kuchyní, ve kterých je digestoř upevněna pod kuchyňskou skříňku. 

Moderní trendy ale velí spotřebiče zabudovávat do kuchyňské linky. Díky tomu jsou stále oblíbenější vestavné digestoře, které šetří místo a žádným způsobem nenarušují design kuchyně.

Ostrůvková digestoř patří k nejúčinnějším typům digestoří na trhu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ve větších kuchyní stále vévodí ostrůvkové digestoře. Ty se používají i v případě kuchyní, které jsou spojené s obývající částí. Ostrůvkové digestoře jsou umístěné v prostoru a patří mezi nejúčinnější typy digestoří.

Moderní digestoře nabouchané funkcemi

Odsávací výkon již není tím jediným parametrem, který rozhoduje o nákupu digestoře. Současné digestoře poskytují obvykle něco navíc. Jsou například vybavené vratnými tepelnými pojistkami, které vypnou motor při přetížení a po vychladnutí ho znovu zapnou. 

Ovládání přístrojů také odpovídá moderní době, kdy je vše na elektronické ovládání. Není proto překvapením, že tímto směrem jdou i moderní digestoře. Ty nejlepší jsou vybavené elektronickým ovládáním s LED displejem. Ovládat digestoř budete na dálku nebo ji nastavíte pomocí časovače. 

Asi nejčastější způsob umístění digestoře - ke zdi a pěkně pod linku.Zdroj: www.ventilatory-shop.cz

Vychytávkami jsou různé indikátory zanesení tukových filtrů nebo indikace výměny uhlíkových filtrů. Digestoř se díky nim sama připomene, že potřebuje vyčistit tukové filtry nebo vyměnit ty uhlíkové. 

Ten pravý design

Designů digestoří najdete na trhu nespočetně. Kromě klasických tvarů natrefíte například na tvary kvádrové, krychlové, pyramidové nebo designy velkých lamp, kruhových oblouků či tvary televizní obrazovky. 

Velké množství druhů ale přináší složitější výběr. Digestoře vybírejte vždy s ohledem na váš interiér. Digestoř by měla podtrhnout design vaší kuchyně, ale ne v něm působit násilným dojmem. Kromě výkonu a hlučnosti se při nákupu orientujte podle dispozičních možností kuchyně. Do malých kuchyní se určitě nebude hodit digestoř ostrůvková, zatímco vestavná bude ideální. 

Nejlepší digestoře: nerez a sklo

Nejhezčí design poskytují digestoře tvořené z nerez a skla. Zvláště černé sklo je stále oblíbenějším materiálem.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.