Jste zde

Kvalita versus cena: Vyplatí se u nádobí investovat do značky?

Zdroj: tescoma.cz

Zařizujete novou kuchyni, nebo chcete obnovit kuchyňský arsenál? Prozradíme, jestli se vyplatí investice do značkového nádobí.

17. 7. 2012

Obyčejné hrnce z marketu za pár stokorun, nebo značkový set nádobí, který stojí i několik tisíc korun. Opravdu u nádobí platí, že čím vyšší je cena, tím vyšší bude i kvalita?

Zavedenou značkou na českém trhu je Tescoma. Nádobí, které se může chlubit touto značkou rozhodně nepatří k nejlevnějšímu, ale ve výsledku s ním ušetříte – je silnější, z kvalitnějších materiálů a vydrží proto mnohem déle, než levnější kousky kupříkladu z tržnice.

Jak vybírat hrnce?

Co by byla kuchyně bez hrnců. Asi nejznámějším artiklem firmy Tescoma jsou nerezové hrnce. Na rozdíl od klasických, ve kterých vařily už naše babičky, v nerezových hrncích jídlo nepřipalíte. Navíc mají mnohem delší životnost než klasické nádobí.

Při koupi hrnců vždy pořiďte různé velikosti. Ideální jsou minimálně tři různé velikosti a nezapomeňte si na hrnce pořídit i pokličky. Díky tomu zkrátíte dobu vaření.

Bez kvalitního nože to nejde

Vystačíte si v kuchyni s jediným nožem? Dost možná si přiděláváte spoustu zbytečné práce. Vždyť kromě klaických nožů jsou dnes v nabídce třeba nože japonské, nože z keramiky, steakové nebo řeznické nože. Každý nůž se hodí k něčemu jinému a tak rozhodně není na škodu mít doma kompletní sadu a použít ten, který zrovna potřebujete.

tescoma2

Ke kvalitnímu noži si rovnou pořiďte brousek. Zdroj: tescoma.cz

K nové sadě nožů  si také rovnou pořiďte brousek, protože s tupým nožem příliš parády v kuchyni nenaděláte.

Je libo trochu vína?

Sklenice na víno se vždycky hodí. Komu by se chtělo popíjet při romantické večeři, nebo ve společnosti přátel víno ze skleniček na limonádu, nebo hrníčků. Pěkné a kvalitní sklenička na víno se v domácnosti rozhodně neztratí. Vyberte takové, které snesou i mytí v myčce – ty nejlacinější totiž ztratí, bez ohledu na kvalitu mycího prostředku, který používáte, lesk už po několika umytích.

Tescomu už nikdy, to raději ušetřím a koupím si podstatně levnější a kvalitnější výrobek než tento předražený nekvalitní šmejd.