Jste zde

Kočky jsou vděčné za jednoduché hračky. Vyrobte je doma za pár kaček

hrající si kotě Zdroj: Shutterstock
Hračky jsou důležité pro správný vývoj kočky, její fyzickou kondici a psychickou pohodu. Majitelé těchhle chlupatých miláčků nám ale určitě dají za pravdu, že předražené hračky pořízené v e-shopech a zverimexech kočky zpravidla příliš nelákají.

22. 9. 2022

Největší radost totiž obvykle mají chlupáči z obyčejné krabice, ve které hračky přijdou, případě z gumičky, která nám nedopatřením upadne na zem. Proč tedy utrácet za drahé hračky, když se kočky spokojí s málem? Máme pro vás několik tipů na „hand made“ kočičí zábavu, kterou vyrobíte během chvilky a za pár korun! 

Alobalová kulička

Málokdo to tuší, ale některé kočky si doslova libují v aportování nejrůznějších předmětů. A protože obyčejné míčky vyrobené z plyše, plastu nebo vlny příliš nelákají, případně se doma ztratí bleskovou rychlostí, je potřeba je v průběhu času nahradit novými. K jejich výrobě vám postačí větší kus alobalu, který zmuchláte do kuličky o průměru zhruba čtyř centimetrů.

shutterstock_1788207398.jpg

hračky pro kočky
Zdroj: 
Shutterstock
Za hračky pro kočky nemusíte utrácet vysoké částky, vystačíte si s tím, co máte běžně doma.

Náš tip: Kuličku můžete vyrobit i z tvrdého papíru nebo papírových kapesníků. Pokud ji chcete zatraktivnit, omotejte ji třeba vlnou, ze které můžete nechat viset i několik třásní.

Zvonící myška

Staré a děravé ponožky nevyhazujte. Raději je proměňte na originální hračku, kterou budou vaše kočky zbožňovat. A jak na to? Vezměte jednu ponožku z páru a ustřihněte ji pod patou.

Druhou ponožku i s ustřiženým zbytkem do ní srolujte a vytvořte hezký ovál. Ponožku svažte asi 2 – 3 cm od konce pevně provázkem. Na provázek navažte jednu nebo dvě rolničky. Přidat můžete i oči (knoflíky) nebo další dekorace. 

Udička s ptáčkem

Udičky s pírkem na konci probouzejí v kočkách lovecké pudy. Obvykle se ale do hry ponoří natolik, že udička vydrží maximálně jedno odpoledne. Pokud se vám nechce utrácet za nové zásoby udiček, vyrobte si je doma. Stačí vám k tomu cca 50 cm dlouhá bambusová tyčka, zhruba 2 metry dlouhý provázek a peří nebo rolnička. Provázek připevněte na tyčku a na jeho konec uvažte peří a rolničku. 

shutterstock_1772887142.jpg

kotě s peříčkem
Zdroj: 
Shutterstock
Pírko a provázek, dvě propriety, se kterými zabavíte kočku na dlouhé minuty.

Míček z PETky

Nemáte čas vyrábět mávátka a míčky? Kočka se spokojí i s obyčejným vrškem od PET lahve. Pokud chcete hračku zatraktivnit a zapojit do hry dítka nebo ostatní členy domácnosti, do vršku vyvrtejte menší dírku, kterou protáhnete provázek. Zábava na několik dlouhých minut a za pár kaček zaručena! 

Toaletní rolka s překvapením

Co takhle kočku potěšit netradičním DIY „Kinder“ vajíčkem? Pro jeho výrobu stačí prázdná rolička od toaletního papíru (ta, která je vyrobená z kartonu a není určena k rozmočení v záchodové míse) a oblíbený pamlsek. Do ruličky vhoďte pamlsek a obě strany přeložte tak, že ruličku uzavřete. Následně ruličku nechejte svému osudu. Kočka udělá všechno pro to, aby se k oblíbenému pamlsku dostala. 

Kouzelná krabice

Protože kočky krabice milují, nemůžeme výčet DIY hraček zakončit jinak než kouzelnou krabicí, ve které kočka objeví nejedno překvapení. Do vyřazené krabice nastrkejte vršky od PET lahví, rolničky, oblíbené pamlsky, pírka nebo další drobné předměty, které kočka zbožňuje. Krabici zalepte a vystříhejte do ní různě velké otvory na packy. Kočka bude z krabice jednotlivé předměty dolovat a královsky se během téhle aktivity zabaví.

Jednoduchý tip závěrem

Kočky rády „kradou“ volně položené gumičky nebo vatové tyčinky. Pokud si můžete dovolit přijít o pár kousků těchto „hraček“ připevněte na ně třásně, rolničku nebo kousky bavlnky a mašliček. Hru kočce zatraktivníte a množství ztracených gumiček snadno eliminujete. Jen na kočku občas dohlídněte. To proto, ať vatovou tyčinku nebo gumičku nespolkne. 

Zdroje: Článek byl zpracován na základě osobních zkušeností autorky a chovatelky koček