Jste zde

Když nechcete kompromisy: Sedací souprava na míru

Zdroj: www.sedacipohovky.cz
Líbí se vám v obchodě konkrétní sedačka, ale rádi byste k ní ještě křeslo a taburet? Pak máte možná smůlu. Pořízení sériového nábytku je o kompromisech. Pokud ale vsadíte na sedací soupravu na míru, můžete si nový kousek nábytku vyladit k dokonalosti.

20. 6. 2018

V první řadě je zde možnost mít velikost, jakou chcete, a to nejen celkové prostorové míry, ale i výšku opěradel a područek. Můžete mít různou hloubku sezení – třeba proto, že starší a nemocní zákazníci potřebují vyšší výšku sedáku od země pro lepší vstávání. Dalším volitelným prvkem je volba tvrdosti výplní. Tady platí jednoduché pravidlo, že měkké výplně se dříve vysedí vlivem amortizace. Zvlášť, pokud na nich sedí lidé vážící více než 100 kg.

V kvalitních firmách, kde vám vyrobí sedačku na míru, dbají na to, aby si zákazník na obchodě před započetím výroby vyzkoušel různé tvrdosti výplní a v ideálním případě si nechal poradit, která výplň pro něj bude nejvhodnější.

Zdroj: www.sedacipohovky.cz

Je libo nožičky kovové, dřevěné nebo plastové?

Mezi další výhody zakázkové výroby sedacích souprav a pohovek patří volba velikosti a druhu nožiček. Nejčastěji zákazníci volí nožičky z tvrdého dřeva, jako jsou buk nebo dub. Jejich výšku pak výrobce přizpůsobí přesně vašim potřebám a přáním.

Co se týká nožiček kovových: Tady je nabídka limitovaná nabídkou dodavatelských firem a zákazník si nejčastěji vybírá z katalogů. Běžné jsou povrchové úpravy jako je chrom, nerez, matné nebo lesklé stříbro. U kovových nožiček nicméně počítejte s vyšší cenou. Naopak cenově nejvýhodnější jsou nožičky z plastu.

Zdroj: www.sedacipohovky.cz

Sedačky na míru od firmy Pšenčík

Sedací soupravy na míru vyrábí i firma Pšenčík. U ní máte na výběr z 1000 druhů a vzorů potahových materiálů, od látky přes eko kůži až po pravou hovězí kůži. Firma Pšenčík má v nabídce také moderní materiály: látky s nešpinivou ochranou aqua clean.

Na výslovné přání klientů pak velmi často šijí sedací soupravy a pohovky z eko kůže a koženky. „Nicméně vždy klienta upozorňujeme, že umělá kůže nikdy nemá tak dlouhou životnost a relativně brzy popraská,“ upozorňují odborníci z firmy. „Některým zákazníkům také není příjemné to, že umělá kůže není prodyšná a člověk se při sezení na ní opotí.“

V nabídce samozřejmě najdete i kožené sedačky a pohovky z pravé hovězí kůže. V různých tloušťkách a úpravách povrchu. Každá z tlouštěk pak má své výhody a nevýhody. Jemná a měkká kůže je sice příjemná na dotek, ale zároveň je náchylnější na poškrábání od zvířat nebo dětí.

Při nákupu sedačky na míru nemusíte dělat kompromisy. U firmy Pšenčík vyrobí vše, co si budete přát. Ať už je to rohová sedačka v atypických rozměrech, souprava s více křesly, taburety, polštářky… Takto „personalizovanou“ sedací soupravu v klasickém obchodě s nábytkem nekoupíte.

Přemýšlíte o nákupu sedací soupravy na míru? Ať už uvažujete rozkládací pohovce nebo luxusní kožené soupravě s křesly, mrkněte na web www.sedacipohovky.cz.

Firma Pšenčík má svůj obchod i v Praze. Tady si můžete vyzkoušet, jak pohodlné je sezení, společně s odborníky proberete všechny detaily a sepíšete objednávku. Výrobní termíny jsou okolo 2 měsíců a hotovou sedací soupravu vám nejen přivezeme, ale i vyneseme a předvedeme. Kdekoli v Česku a dokonce i v zahraničí.