Jste zde

Když bydlenky řádí: V hlavní roli tavná pistole a největší pekla tuzemských domácností

tavná pistole Zdroj: Bigstockphoto
O tavné pistoli můžeme s trochou nadsázky prohlásit, že je sice dobrý sluha, ale špatný pán. Jak si tohle konstatování vysvětlit? Možná vám pomůže pár příkladů níže.

18. 11. 2023

CD věnec

Uznáváme, že při domácím tvoření se fantazii meze nekladou. A během vánočních svátků to platí obzvlášť. Následující výtvor je ale tak trochu mimo. Oceňujeme samozřejmě recyklaci starých cédéček, použití tavné pistole, několika umělých ozdob a čajové svíčky ale asi úplně nepovažujeme za umění a důvod ke chlubení v tvořivých skupinkách. 

1_cd_venec.jpg

cd věnec
Zdroj: 
Facebook.com

PVC vodopád

Návody na výrobu originálního domácího vodopádu se to na různých sociálních sítích a internetu jen hemží. Vyrobit ale podle nich vkusnou dekoraci není zrovna dvakrát jednoduché. A v tomhle případě se to tak úplně nepovedlo. Bakelitový vodopád s umělými kytkami a oblázky ze zahrádky je v tomhle případě celkem přešlap.

2_pvc_vodopad.jpg

PVC vodopád
Zdroj: 
Facebook.com

Vidličkohrnek

Tady tak úplně nevíme, jestli autorka fotila „dílo“ během fáze přípravy nebo až po jeho dokončení. Tak jako tak se ale přikláníme k názoru, že na tavnou pistoli by někteří kreativci potřebovali zbrojní pas. Podobnými výtvory totiž můžou někoho v průběhu života (ne)úmyslně zabít. 

3_vidlickohrnek.jpg

vidličkohrnek
Zdroj: 
Facebook.com

Anděl pokory

Každý máme nějakou tu svoji úchylku. Někteří sbírají zámky, jiní třeba andílky. Jedním z takových sběratelů bude pravděpodobně i autorka tohoto výtvoru, kterému sama přezdívá Anděl pokory. „Tavka“ tady sehrála zcela zásadní roli a zastínila i svatozář, která vypadá, jakoby byla vyrobená z drátku šampusu. Ale prodejní cena odpovídá. To zase jo…

4_andel_pokory.jpg

anděl pokory
Zdroj: 
Facebook.com

Vodopád ze Skalice

Vodopádů není nikdy dost! Heslo, které razí bydlenky a tvořilky napříč maminkovskými skupinkami na Facebooku a dalších sociálních sítích. Oceňujeme, že tady si dala autorka výtvoru práci s obarvením vodopádu na modro (nebo jen použila barevnou tyčinku do tavné pistole). Celkový vizuál nicméně není něčím, čím by se zmíněná měla chlubit. V redakci se dodnes přeme o to, jestli za obsah hrnku může nedopité kafe nebo zbytek plastu z tavné pistole. 

5_vodopad_skalice.jpg

vodopád ze skalice
Zdroj: 
Facebook.com

Vánoční kronika

Ačkoliv do vánočních svátků ještě pár týdnů zbývá, některé tvořilky jsou na Vánoce připravené s pořádným předstihem. Nejinak je tomu i v tomhle případě, kdy bydlenka zrecyklovala starou knížku, obarvila ji na stříbrno, dekorovala zbývajícími ozdobami z minulého roku a dílo zkušeně podtrhla čtyřmi čajovkami. Jestli je tohle nápad na vskutku originální adventní věnec nebo netradiční vánoční kroniku, se nám už bohužel zjistit nepodařilo.

7_vanocni_kronika.jpg

vánoční kronika
Zdroj: 
Facebook.com

Zdroje:

  • Veřejně dostupné skupiny a galerie na sociální síti Facebook.com