Jste zde

Kamera s připojením do cloudu! Pecka nejen pro fajnšmekry

Zdroj: Stasanet
S bezpečnostními kamerami se dnes přímo roztrhl velký pytel. Jak ale efektivně naložit se záznamem a neztratit u toho polovinu života? Řešením může být cloudová kamera Angelcam Ready.

19. 4. 2017

Právě proto, že jsou bezpečnostní kamery v současnosti tak nutné, je třeba řešit i to, co se se záznamem děje, když vznikne, za jak dlouho se k němu vůbec dostaneme, jak s ním můžeme naložit a jak ušetřit co nejvíce času. A také to, jestli budeme mít vždy dostatek kapacity na uložišti, aby celá snaha o ochranu majetku nevešla vniveč. Řešením všech těchto otázek, které je nezbytné si klást, je cloudová Angelcam Ready kamera.

V čem spočívá kouzlo Angelcam Ready kamery?

Představte si, že záznam, který kamera pořizuje, je živě vidět online, ale nedostane se k němu nikdo neoprávněný. Že máte možnost kontinuálního nahrávání do cloudu od 3 dnů až po neuvěřitelné 2 roky. „Stream je šifrovaný a také k němu máte přístup z jakéhokoli zařízení, stačí se jen přihlásit. Když vypukne poplach, dá se kamerou snadno a ihned ověřit, zda není planý,“ vysvětluje Zbyněk Lukáš, jednatel společnosti Stasanet.

Další výhodou je to, že kamera, tedy snímané místo, je fyzicky oddělena od záznamu. Ani při útoku pachatele na záznamové zařízení nedojde k poškození záznamu, protože ten je uložen v cloudu na bezpečném vzdáleném místě.

To všechno jsou hlavní důvody, proč se spolehnout na Angelcam Ready kameru. Není jich málo, že? A především jsou nezanedbatelné.

Už žádné technické potíže hned v počátku

Klasickou bezpečnostní kameru musíte po jejím pořízení dlouze a často i zbytečně komplikovaně nastavovat a potřebujete k tomu rovněž mít veřejnou IPv4 adresu. Později zase řešíte nedostatek úložného prostoru pro získaná data a nakonec si ještě lámete hlavu s tím, jak zajistit sdílení dat mezi více oprávněnými uživateli. „To u Angelcam Ready kamery odpadá,“ říká pan Lukáš.

Podpora více typů zařízení už není nemožná

Často se stávalo – a dodnes se to stává – že se uživatelům zalíbily cloudové služby jedné společnosti a chtěli je využívat pro své zařízení. To ovšem se službami nebylo kompatibilní, takže smůla. Angelcam je ale možné propojit se zařízeními různých výrobců, například s AVTECH, HIKVISION nebo Dahua a s mnohým dalšími.

Propracované sdílení zajišťuje větší bezpečnost

Angelcam Ready kamera využívá jako uložiště cloud, do něhož se dostanete z jakéhokoli zařízení – z počítače, notebooku, tabletu nebo telefonu. Vždy tak můžete nahlédnout na to, co kamera právě snímá i na již zaznamenané události.

Se snadným, avšak stále dobře zabezpečeným přístupem se pojí i služby společnosti Jablotron, a to Videoverifikace, Videotíseň a Videopatrolace. Prostřednictvím cloudové služby se záznam dostane do společnosti Jablotron nebo dokonce k Policii ČR. Když se spustí alarm, je možné snadno a rychle prostřednictvím kamery ověřit, zda je planý, nebo se opravdu něco závažného děje.

Ke vstupu do cloudu jen několik kroků

Do každé kamery je integrovaný Arrow kód. Jakmile si kameru pořídíte, nemusíte nic nastavovat – stačí se jen přihlásit na adrese https://www.angelcam.com/stasanet. Zde zadáte kód z kamery a načtete QR kód, čímž potvrdíte, že kameru opravdu vlastníte a máte oprávnění nahlížet na záznam. „Po přihlášení už si můžete vybrat, co chcete právě dělat – zda nahrávat, sdílet video nebo využít videoslužeb Jablotronu,“ uzavírá celé téma pan Zbyněk Lukáš ze společnosti Stasanet.  

A podívejte se na ukázku záznamu zde!