Jste zde

Kam v ložnici umístit postel: Věděli jste, že pes vycítí rušivá místa?

šedivá postel umístěná pod oknem Zdroj: www.bigstockphoto.com
Věděli jste, že kvalitu spánku ovlivňuje i poloha postele ve vaší ložnici? Vstávejte odpočatí a plní energie! Poradíme vám, kam umístit postel, aby se vám dobře spalo. Zkuste věřit svému psovi, který dokáže vycítit rušivá místa.

18. 7. 2019

Spánek je nezbytnou součástí zdravého způsobu života. Ovlivnit ho můžete nejen výběrem kvalitní postele, matrace, roštu a polštáře, ale i polohou těla během spánku a umístěním postele ve vaší ložnici. Dopřejte si kvalitní a plnohodnotný spánek! Víme, kam umístit postel, aby se vám dobře spalo. Důležité je uvolnění a pocit bezpečí.

Pamatujte na to, že dlouhodobý nekvalitní spánek může vést k psychickým problémům, poruchám pozornosti a paměti, oslabení obranyschopnosti i k srdečním onemocněním.

Do blízkosti postele neumisťujte mobilní telefon, lampičku, rádio ani dětskou chůvičku! Dopřejte si kvalitní spánek bez elektrosmogu! Neviditelného zla moderní doby. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Získejte pocit bezpečí!

Postel v ložnici umístěte čelem ke zdi. Získáte pocit opory a bezpečí. Volně stojící postel uprostřed místnosti může navodit nepříjemný pocit a nejistotu. Postel nikdy nestavte pod šikmou střechu. Zkosený strop ve vás může vyvolat úzkost.

Pocit bezpečí získáte i umístěním postele tak, abyste viděli na dveře a okna. Postel však nikdy nestavte přímo naproti dveřím a do blízkosti oken. Proudící vzduch by vás při spánku rušil a mohl by způsobit prochladnutí, bolest hlavy a zad.

Geopatogenní zóny jsou pásy rušivé energie, která vám nedají spát! Ustelte si tam, kde si lehne váš pes. Stejně jako člověk je na tyto zóny velmi citlivý. Zdroj: www.bigstockphoto.com

S hlavou na jih budete rozlámaní a nevyspalí!

Podle čínského učení feng-šuej si kvalitní a hluboký spánek dopřejete pouze v případě, že vaše nohy budou směřovat na jih a hlavu budete mít umístěnou směrem na sever. Poloha, kdy čelo postele směřuje na jih, je podle tohoto učení nejhorší. Příliš mnoho energie vám totiž nedá spát.

Při zařizování dětského pokoje však pamatujte na to, že čelo dětské postele by mělo směřovat na východ. Podpoříte tak tvořivost a růst vašich dětí!

Do blízkosti postele také nikdy neumisťujte zrcadlo a lesklé předměty. Odrážejí pryč pozitivní energii, která je nositelem vitality.

Postel nikdy neumisťujte do středu ložnice. Pevná opora za hlavou vám zajistí hluboký a kvalitní spánek. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ustelte si tam, kde si lehne pes!

Dobrým indikátorem pro umístění vaší postele mohou být i vaši čtyřnozí mazlíčci, kteří jsou citliví na tzv. geopatogenní zóny. Všimli jste si například, že pes si nikdy nelehne na místě, kde ho něco ruší a kde se cítí špatně, a naopak kočka si v těchto zónách libuje a vrní?

A stejně je to i s rostlinami! Škodlivý vliv geopatogenních zón nebude přát ani rostlinám. Neporostou a budou uvadat.