Jste zde

Jak si zařídit ložnici

jak zařídit ložnici PR Zdroj: Shutterstock
Zařizování společné ložnice je boj. Chceme postel z masivu, čalouněnou nebo s úložným prostorem? A co postel, ještě větší boj bývá u vybírání matrace. Přinášíme vám tipy, jak si zařídit ložnici snů.

23. 5. 2023

Postel jako středobod ložnice

Ať už čalouněná, z masivu nebo boxspring. Všechny tyto varianty postelí budou dominantou ložnice, protože postel ovlivňuje celkový design ložnice. Jak se rozhodnout, ve kterém stylu si postel koupit? 

První, co ovlivňuje výběr, je samozřejmě cena. Stanovit si cenové rozpětí je určitě krok správným směrem. U postelí platí, čím kvalitnější materiál a masivnější provedení, tím dražší, proto si před stanovením cenové rozpětí udělejte průzkum trhu.

Dalším kritériem je velikost. Nejčastěji se prodávají manželské postele 180×200 cm, nicméně dá se pořídit partnerská postel menší i větší. Velikost se odvíjí od velikosti ložnice, dnes už není problém najít postel i pro specifický prostor.

Provedení postele vybírejte podle výhod jednotlivých variant. Pokud si rádi v posteli čtete nebo koukáte vsedě na televizi, postel z masivu nebude tím pravým ořechovým. Dřevěné čelo bývá nižší a není pohodlné na opření. Naopak čalouněná postel mívá čelo vysoké a opírá se o něj jedna báseň. Nicméně čalouněná postel je oproti té z masivu nevhodná pro alergiky.

Pokud chcete postel, která každého zaujme a zároveň je čalouněná, můžete si pořídit boxspring postel. Takovéto provedení postele je velmi oblíbené v Americe. Boxspring se skládá z rámu a dvou matrací, nosné a vrchní. Nevýhodou je, že tyto postele bývají dražší. 

Kvalitní matrace, kvalitní spánek

Matrace ovlivňuje váš spánek až z 80 %, proto je důležité si vybrat takovou, která vám vyhovuje. Pokud se s partnerem neshodnete například na tuhosti nebo materiálu, ze kterého je matrace vyrobena, kupte si dvě různé. Koupí každé matrace zvlášť se vyspíte oba podle svých představ. Častou námitkou proti je přechod mezi matracemi, nicméně ten pomůže zmírnit chránič na matrace nebo vrchní matrace. 

Matraci můžete vybírat i podle různých problémů, které jsou se spánkem spojené. Bolí vás po ránu záda, kupte si matraci matraci zdravotní. Sportujete a býváte po ránu rozlámaní? Kupte si matraci ortopedickou. Pokud nevíte, jaký je mezi těmito názvy rozdíl, pomoc vám může například článek: https://www.prospanek.cz/blog/je-vase-matrace-zdravotni-nebo-ortopedicka/

Matraci před nákupem vždy vyzkoušejte. Při výběru se řiďte svými pocity na ní.