Jste zde

Jarní úklid v dílně: Připravte se na další sezónu

Zdroj: www.hornbach.cz
Dobře zorganizovaná dílna je zárukou rychlejší a kvalitnější práce. S přicházejícím jarem se přece nemůžete nechat zdržovat ustavičným hledáním hřebíků a šroubováků. Ukliďte si svůj taneční prostor a pusťte se i s čistou hlavou do nových projektů.

19. 3. 2018

Máte v dílně dostatek úložného prostoru?

Jednotlivé kusy dílenského nábytku lze libovolně kombinovat podle vašich potřeb nebo podle parametrů dílny, tedy podle její velikosti či půdorysu. Úložné prostory můžete přizpůsobit rohům místnosti tak, aby vám jejich rozmístění nebylo při práci na obtíž a všechny potřebné věci byly bezpečně uloženy a v případě potřeby vždy po ruce.

K tomu poslouží úložné boxy, policové regály a regálové systémy na odkládání momentálně používaného nářadí, různé závěsné systémy, děrované stěny nebo univerzální desky s háčky.

Zdroj: www.hornbach.cz

Díky nastavitelným nohám může mít nábytek do dílny různé pracovní výšky, takže na vše pohodlně dosáhnete a nebudete se muset hrbit. Nejmenší součástky můžete přehledně roztřídit v kufrech na nářadí z tvrzeného plastu nebo kovu. Pro pořádek v pracovních pomůckách jsou vhodné vysoké skříně na oblečení, jako další úložný prostor na všechny nákresy, plánky a návody vám mohou dobře posloužit i obyčejné a levné krabice na stěhování.

Zbrojit na jaro byste měli i na zahradě: Sezóna se blíží: Víte, jaké jsou trendy v zahradním nábytku? Hitem bude umělý ratan

Upravte si pracovní prostor

Pracovní stůl, to je srdce dílny. Ponk ve správné výšce s dobrým osvětlením je jedním ze základů úspěchu. Upravte si proto výšku vašeho pracovního stolu. Pro práci s vrtačkou nebo bruskou přizpůsobte výšku stolu tak, aby ruka v lokti při práci svírala pravý úhel. Kolem stolu je důležité zachovat dostatečný prostor pro pohyb a manipulaci, aby se vám třeba rudl s novou várkou materiálu někde nešikovně nezasekl.

Zdroj: www.hornbach.cz

V malé dílně byste mohli ocenit pracovní stůl na kolečkách, který je možné přemisťovat podle potřeby. Pro nástroje, které používáte nejčastěji, lze na stěnu za pracovním stolem připevnit třeba magnetickou lištu, na kterou snadno a rychle odložíte kovové nářadí.

Rozsviťte si, ať na práci vidíte

Pokud máte v dílně velká okna a dostatečný přísun přirozeného světla, tak máte skoro ideální osvětlení. Přesto se neobejdete bez kvalitního stropního světla a lokálního osvětlení pracovní plochy. Vybírejte opravdu pečlivě, aby vás světlo neoslňovalo a přitom jste na vše perfektně viděli. Zkuste třeba kloubové lampičky nebo LED osvětlení.

Zdroj: www.hornbach.cz

Nezapomeňte na bezpečnost

Do dílny také patří ochranné brýle, sluchátka a špunty do uší, respirátory, ochranné přilby a štíty a dobré pracovní rukavice. Užitečným pomocníkem je stavební vysavač, který nemá problém ani s odsáváním hrubých nečistot z frézy, pily nebo hoblíku. Pohodlí a bezpečnost při práci zvýší i pracovní podpěry, takzvané „kozy“, a bubnový prodlužovací kabel, aby nedocházelo k omezení délkou přívodních kabelů nástrojů.

Nechceme nic špatného přivolávat, ale v případě, že se zraníte a nebudete honem rychle vědět, co by vám od bolesti a šoku pomohlo, je dobré mít po ruce vybavenou lékárničku. Dobrým sluhou je i hasicí přístroj.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH