Jste zde

Sezóna se blíží: Víte, jaké jsou trendy v zahradním nábytku? Hitem bude umělý ratan

Zdroj: www.hornbach.cz
Jaký zahradní nábytek bude vaším novým společníkem na terase, zahradě či na balkoně? Dřevěný, plastový nebo kovový? Nebo rovnou hit léta 2018 v podobě umělého ratanu?

12. 3. 2018

Zahradní nábytek podle způsobu využití dělíme na jídelní a relaxační. Můžete vsadit na léty prověřenou, novými akcenty ozvláštněnou klasiku, nebo si pořídit rovnocenný venkovní obývák s pohodlnou sedačkou, křesly i stolkem.

Preferujete-li společné stolování pod širým nebem, můžete volit mezi sestavami zahradních stolů a zahradních židlí, jež se liší nejen materiálem, ale i počtem hostů, kteří se sejdou u stolu.

Zdroj: www.hornbach.cz

Pro zahradní nábytek obecně platí, že jednotlivé kolekce obsahují nejen stůl, židle a křesla. Jednotlivé řady doplňují i zahradní lavice, taburety a výrobky šité na míru dětem. Zpravidla lze dokoupit i zahradní houpačku a lehátka. V pestré škále se vyrábějí i zástěny a paravány, které váš nový venkovní obývák, jídelnu, odpočívárnu i hernu, odstíní od pohledů ze sousedství i z ulice.

Umělý ratan: Krásně vypadá a odolá slunci

Nejnovějším trendem v oblasti zahradního nábytku jsou kousky z umělého ratanu s pohodlným čalouněním s venkovní úpravou, konferenčním stolkem i lehátky. Umělý ratanový nábytek vyniká svou odolností proti UV záření a špatnému počasí.

Zdroj: www.hornbach.cz

Zahradní sestavy z umělého ratanu jsou téměř bezúdržbové a velice lehké, pevné, stálobarevné a vynikající dlouhou životností. Hliníková konstrukce je v tomto případě opředena umělým ratanem. Nezbytným doplňkem jsou snadno vyjímatelné polstry s venkovní úpravou, jež barevně ladí s designem nábytku.

Čalouněné části – sedáky a opěráky - je nezbytné před sezónou naimpregnovat k tomu určenými přípravky. Ty kvalitní opravdu odpuzují vodu a prodlužují venkovnímu textilu barvu i životnost. 

Kupte modulovou sestavu a přestavujte, jak je libo

Top tipem pro nadcházející léto jsou venkovní modulové zahradní sedací sestavy z umělého ratanu a v luxusním provedení. Nerezový lakovaný rám a vrchní desku z hliníku lakovaného do barvy rámu nebo z tropického dřeva doplňují sedáky ve venkovním provedení.

Zdroj: www.hornbach.cz

Mnohé modelové řady jsou vybavené sérií opěrných polštářů s unikátním řešení opěrek s možností nastavení sklonu. Sestavu tak můžete přestavovat a proměňovat podle potřeb a toho, jaké rozložení vám momentálně vyhovuje.

Nejen sedáky, ale i zahradní lehátka oceníte v zahradě, na terase i u bazénu, kde budou ozdobou každé party. Stále oblíbený je i nábytek z přírodního ratanu, ten ale více sluší zimním zahradám, kde je celoročně chráněný před vlivy počasí.

Kovový nábytek vydrží. I nepřízeň počasí

„Trendy“ pro nadcházející sezónu zůstává nadále i nábytek kovový. Je vyroben z odlehčených materiálů a koncipován jako stohovatelný, tedy snadno uskladnitelný. Kovové výrobky jsou dnes díky povrchové úpravě i velice odolné, nevyžadují větší údržbu, sem tam je pouze potřeba otřít je vlhkým hadrem.

Zdroj: www.hornbach.cz

Dřevěný nábytek je vhodný na zahrady klasického designu a tam, kde se konzervativní majitel raději nepouští do žádné větší proměny. Výrobky zpravidla z tropických dřev všech barev vyžadují lehkou údržbu v podobě nátěru konzervačním olejem. Sortiment dřevěného zahradního nábytku doplňují i kolekce z tuzemských dřev, jež se dodávají bez povrchové úpravy. To proto, abyste si mohli nábytek natřít barvou, která bude vyhovovat.

Plastový nábytek? To není jen ikonická bílá židle

Když se řekne plastový nábytek, netřeba si hned představovat jen jeho nejvýznamnější zástupkyni – bílou plastovou židli, která se rozšířila po celém světě a stala se ikonou zahradního nábytku. Dnes jsou k mání velice elegantní kolekce z plastu, který na první pohled vypadá jako přírodní materiály.

Kovový i dřevěný nábytek, pokud není součástí zastřešeného venkovního prostoru, je třeba na zimu uklízet a při nákupu měli rovnou pořídit i ochranný obal.

ZDROJ: PR článek společnosti HORNBACH