Jste zde

6 praktických tipů, jak netradičně využít papírové sáčky

dárky zabalené v pytlíku Zdroj: www.top-obaly.cz
Nahromadily se vám doma papírové sáčky nebo tašky a je vám líto je vyhodit? Máme pro vás 6 tipů, jak jim vdechnout nový život.

17. 7. 2023

Už vám papírové sáčky doma přerůstají přes hlavu? Nezoufejte si. Nemusí putovat rovnou do kontejneru. Využijte naplno jejich potenciál. Máme pro vás 6 tipů, jak papírové sáčky využít potom, co už splnily svůj primární účel. Pojďte se inspirovat.

Výplňový materiál do balíku

Odesíláte balík a potřebujete vyplnit volný prostor? Rozstříhejte papírový sáček na větší kusy a zmačkejte je. Vyplníte tak volný prostor a zasílané věci během přepravy nepřijdou k újmě. 

Nezralé plody rychleji dozrají 

Přinesli jste si domů z obchodu ovoce nebo zeleninu, které nejsou připravené ke konzumaci? Nezoufejte si. Papírová taška nebo sáček zařídí, že si nezralé plody vychutnáte o něco dříve. Stačí, když ovoce nebo zeleninu necháte přes noc v papírovém sáčku při pokojové teplotě. Jednoduché a efektivní řešení.  

bydlimekvalitne.jpg

papírový sáček v balíčku
Zdroj: 
www.top-obaly.cz
Rozstříhané papírové sáčky perfektně poslouží jako výplňový materiál do balíčků.

Odpadkový pytel

Papírové sáčky skvěle slouží na třídění odpadu. Vyhodíte do nich nejen papír, hodí se i na shromažďování skla nebo kovů, které po naplnění převezete do sběru. 

Balicí materiál na dárky 

Papír je moderní a přírodní materiál na balení. S doplňkem v podobě jutového provázku vytvoříte kombinaci, která nadchne především milovníky udržitelného způsobu balení. Stačí vám k tomu nůžky a lepicí páska.

Pokud by vám dárek přišel příliš fádní, můžete balicí papír ozdobit jednoduchými malovanými kresbami. A nemusíte ani překypovat výtvarným nadáním. V jednoduchosti je síla.  

K uchování a sušení bylinek

Sáček rozstřihnete, tím se z ní stane dostatečně velký podklad, na který vyskládáte bylinky k usušení. Do další papírové sáčky je po usušení jen nasypete a uložíte na suché stinné místo. Bylinky takto vydrží několik měsíců

K uskladnění sezónního oblečení 

Papírové sáčky se dají skvěle využít také na uschování sezónního oblečení. Na rozdíl od plastu dobře propouští vzduch a vlhkost, takže vašemu oblečení se při čekání na novou sezónu vůbec nic nestane. Vůni a ochranu proti molům zajistíte, když dovnitř vložíte malý pytlíček s levandulí.