Jste zde

Jaký je výkon tepelného čerpadla vzduch/voda?

tepelné čerpadlo tenaur Zdroj: www.tenaur.cz
Často se tvrdí, že tepelná čerpadla vzduch/voda jsou mnohem levnější než tepelná čerpadla země/voda nebo voda/voda. Frekventovaný je také mýtus, že je jejich nízká cena vykoupením za nestabilní a malý výkon. Jak to tedy je doopravdy?

29. 9. 2019

V ceně tepelného čerpadla vzduch/voda a tepelného čerpadla země/voda zase takový rozdíl není. Důvod, proč jsou s pořízením tepelného čerpadla země/voda spojovány větší náklady, jsou zemní práce. Pokládka kolektoru může být technologicky, časově i finančně náročná.

V oblastech, kde by uložení kolektoru přinášelo komplikace, proto zákazníci dávají přednost tepelným čerpadlům na principu vzduch/voda. Jejich instalace je velmi snadná, rychlá a nemají příliš nároků na prostor nebo vícepráce.

Pravda o výkonu tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla na principu vzduch/voda dříve skutečně neměla stabilní výkon po celý rok. Na trhu jsou dnes však moderní zařízení, která se navíc stále zdokonalují. Levnější varianty neznámých značek mohou být v tomto směru stále problematické.Taková zařízení ale v nabídce společnosti Tenaur rozhodně nenajdete.

Pro kvalitní a moderní tepelné čerpadlo na principu vzduch/voda není naše mírná zima žádnou překážkou. Správně dimenzované tepelné čerpadlo si tedy zachovává dostatečný výkon po celý rok. Jako záložní zdroj pak zákazníci nejčastěji volí elektrický kotel s nízkým výkonem nebo krb či krbová kamna do interiéru. Zajímavá je ale i kombinace s fotovoltaickými panely a domácí baterií.

V Česku vedou čerpadla vzduch/voda

Jaká tepelná čerpadla jsou v České republice nejoblíbenější? Jednoznačně vedou tepelná čerpadla na principu vzduch/voda.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda od Mitsubishi Zubadan je jednou z oblíbených variant. Sázkou na jistotu je také tepelné čerpadlo Nibe, které v sobě skrývá sílu a know-how severského specialisty na tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla Plzeň

Společnost Tenaur má za sebou desítky úspěšných projektů. Velkou část z nich pak realizovala v Plzeňském kraji. Právě v Plzni najdete jednu z kanceláří společnosti Tenaur, kde si můžete domluvit schůzku. Naši odborníci na dodávky a instalace vám pomohou vybrat takové tepelné čerpadlo, které vás nezklame a ekonomicky se vám vyplatí.