Jste zde

Jaké křeslo do obývacího pokoje?

křeslo do obývacího pokoje 1 Zdroj: ezidle.cz
Křeslo je dnes jedním z nejdůležitějších prvků celého obývacího pokoje. Můžete v něm nejen relaxovat, ale jako solitér je také ozdobou každého interiéru. Křeslo je dokonalým nábytkem, který doplní pohovku a umožní vám odpočinout si po náročném dni.

2. 2. 2021

Které křeslo v obývacím pokoji bude nejlepší? Podle čeho vybírat?

Jak vybrat křeslo do obývacího pokoje?

Křeslo do obývacího pokoje

Nelze popřít, že křeslo je středem každého obývacího pokoje. V křesle si můžete nejen posedět, ale také sledovat televizi, zdřímnout si, číst nebo pít svou oblíbenou kávu. Křeslo patří mezi základní nábytek používaný k relaxaci. Křeslo by mělo být nejen pohodlné, ale také kvalitně vyrobené a co příjemně měkké. Při výběru správného křesla do obývacího pokoje nesmíte zapomenout, že se bude používat několik příštích let.

Pokud chcete na křesle odpočívat, musí být dostatečně široké a stát na nízkých nohách. Díky tomu se do něj budete moci usadit doslova v jakékoliv poloze. Volba samotného křesla samozřejmě není tak jednoduchá. Pokud vyberete nevhodnou velikost křesla, může se stát, že Vám bude v interiéru překážet a každý pohyb okolo něj pro Vás bude komplikací. Křesla se světlým, jednoduchým čalouněním vypadají dobře téměř v každém interiéru. Pokud dáváte přednost výraznějším barevným tónům, můžete si vybrat např. křeslo s květinovým vzorem a udělat z něj ten nejdůležitější prvek ve vašem obývacím pokoji. Tuto roli plní většinou tzv. ušáky, které patří mezi stálice v českých domácnostech. Křeslo Muno je dostupné v 94 typech a barvách látky.

kreslomuno.jpg

křeslo muno
Zdroj: 
ezidle.cz
křeslo muno

Rozměry křesla do obývacího pokoje

Křeslo v obývacím pokoji by mělo být nejen pohodlné, ale také stabilní pro Vaši páteř. Proto je potřeba věnovat zvláštní pozornost samotným rozměrům křesla. Optimální velikost křesla je:

  • hloubka sedáku: min. 40 cm
  • hloubka křesla: cca 60 cm
  • šíře opěradla: cca 50 cm
  • opěradlo křesla: cca 70 cm

Díky těmto rozměrům bude tělo řádně podepřeno a Vaši páteři se uleví. Také stojí za to věnovat pozornost křeslům s područkami nebo-li loketními opěrkami, díky nimž můžete rozložit váhu svého těla, opírajíc se předloktím o područky. Stylová křesla s područkami najdete zde: https://www.ezidle.cz/

Ideální křeslo do obývacího pokoje

Na co pamatovat při nákupu křesla?

Křeslo je součástí obývacího pokoje, může zlepšit nejen pohodlí při odpočinku, ale také doladit vzhled celé místnosti. Soustřeďte se zejména na křesla, která mají:

  • profilovaná opěradla
  • pružné a zároveň stabilní sedáky
  • záruku podpory celého těla

Křeslo, které chcete mít v obývacím pokoji

Křeslo je vynikajícím dekorativním prvkem. Pokud si chcete koupit moderní křeslo, je dnes k dispozici ve standardní i rozkládací verzi. Při koupi se musíte zaměřit nejen na pohodlí křesla, ale také na jeho vizuální aspekty. V ideálním případě bude křeslo do obývacího pokoje ladit se zbytkem interiéru pokoje. Lze však křeslo využít jako stěžejní bod, který bude zajímavé svým tvarem, kontrastní barvou čalounění či vzorem.

Mimořádně módní jsou dnes kožená křesla, která jsou velice elegantní a působí v každém obývacím pokoji luxusním dojmem. Ikonou Vašeho interiéru se může stát například křeslo Cazar. V případě kožených křesel jsou oblíbené modely s nožní opěrkou, které se dají dodatečně rozložit, často téměř do vodorovné polohy. Skvělým řešením je také houpací křeslo, které Vám zajistí příjemný odpočinek v teple domova. Nejnovějším hitem jsou závěsná křesla, která vypadají velmi originálně a moderně.

kreslo-cazar-vintage.jpg

křeslo cazar
Zdroj: 
ezidle.cz
křeslo cazar