Jste zde

Jaké jsou výhody betonového plotu?

betonový plot Zdroj: ploty.la
Průměrný plotový systém je vystaven velké fyzické síle během každodenních i nouzových situací. I slabý vítr může způsobit uvolnění částí plotu, zatímco velká bouře může uvolnit sloupky plotu ze země.

11. 9. 2020

Ploty a sloupy jsou rovněž poškozeny vandaly a dokonce i nehodami motorových vozidel. Mnoho stavitelů spoléhá na tradiční dřevěné nebo kovové oplocení, ovšem betonový plot nabízí mnohem vyšší úroveň pevnosti a trvanlivosti. 

Plot, který odolá všemu

Betonové oplocení nabízí větší sílu než dřevo, což umožňuje stavitelům používat menší sloupky a kopat menší otvory. Když jsou betonové ploty vystaveny stejnému množství větru nebo síly, mohou nést větší zatížení než dřevěný sloup stejné velikosti. Betonové sloupky jsou také cenově dostupné, zejména ve srovnání s ocelovými nebo speciálními dřevěnými modely. Jsou obzvláště cenově dostupné, když vezmeme v úvahu náklady na výměnu méně odolných oplocení v průběhu času. 

Jednou z hlavních výhod používání betonových sloupků je jejich vysoká životnost. Beton přirozeně odolává hnilobě a plísním, které mohou poškodit dřevěné sloupky. Nebudou rezavět jako ocelové sloupky a většina škůdců se jim vyhýbá. I když jsou betonové ploty vystaveny častým bouřím nebo větru, vydrží mnoho let.