Jste zde

Jak vypěstovat bylinky bez hlíny? Domácí zahrádka jednoduše a bez nepořádku

Zdroj: Bigstock.com
S motykou na pole? To kvůli vlastnoručně vypěstovaným bylinkám už dávno není nutné. Dnes si je spousta z nás pěstuje doma v květináčích a truhlících. Kdo to chce dělat poctivě a úspěšně, musí se občas ušpinit od hlíny. Existuje ale mnohem čistší, moderněj

27. 10. 2015

Představte si  živé dospívající rostliny umístěné v nádobách s roztokem. Není to, jako když vrazíte řezanou květinu do vázy. Při hydroponickém pěstování, tak se metoda jmenuje, bylinky rostou dál a daří se jim velice dobře.

Důsledky této metody si asi domyslíte sami – už žádné špinavé ruce, hlína za nehty nebo natahování gumových rukavic. Žádné klečení u truhlíku na balkóně a kypření půdy. Prostě čistá práce bez starostí se zametáním kolem květináče. Pokud váš partner nebo partnerka neuklízí zrovna s nadšením, a přesto si rádi dopřáváte čerstvé koření, mohla by domácí hydroponická zahrádka být docela pěkný dárek.

bylinky z domácí kuchyňské zahrádkyOzdobit si pokrm doma vypěstovanou bazalkou? To nemá chybu!Zdroj: Bigstock.com

Pěstování bylinek bez hlíny – jak na to?

Co je třeba udělat pro to, abyste takto pohodově mohli pěstovat i vy? Nic složitého. Firmy, které dodají vše potřebné přímo k vám, už existují i v tomto sektoru. V České republice se tím zabývá společnost Smartherbs.cz.

Vypěstovat si domácí bylinky hydroponickou metodou lze v kuchyňské zahrádce Plantui. „Nejdřív si vyberete z nabídky bylinek a salátků a nezapomeňte na jedlé květy. Kapsli s rostlinkou vložíte do držáku a přidáte ve vodě rozpuštěné živiny  a minerály. Až se Kuchyňská zahrádka zazelená, máte spoustu možností jak pokrm ochutit či dozdobit. Bez nutnosti čistit od hlíny. Víte při tom přesně, co jíte,“ říká Libor Hlavica ze Smartherbs.cz.
domácí zahrádka od SmartHerbs.cz

Skoncujte se škůdci a plísněmi!

Ve světě je tato metoda dobře známá a používá se i při masovém pěstování. Fanoušky si získává mimo jiné i tím, že se při ní omezuje riziko napadení škůdci a plísněmi. U domácích interiérových zahrádek se tak lze zbavit mušek a pavouků provázejících pěstování v hlíně.

Možná to zní složitě, ale je to opravdu jednoduché. Jestliže vás hydroponické pěstění zaujalo, zjistěte si více informací o tom, jak pěstovat bylinky tímto způsobem. Uvidíte, že je to opravdu tak jednoduché a hlavně čisté, bez nepořádku.

rozsvícená bylinková zahrádka - domácíDomácí zahrádka je nenáročná na prostor i na energii.Zdroj: Plantui.com