Jste zde

Jak vybrat manželskou postel? Nechte si poradit!

Zdroj: www.kupono.cz
Manželská postel je neodmyslitelnou, dokonce i nejdůležitější součástí ložnice. Člověk prospí třetinu života, proto se vyplatí investovat do kvalitní postele. Jinak to mohou odskákat záda. A problémy s krční a bederní páteří rozhodně nejsou nic příjemného

30. 8. 2016

Základem je samozřejmě to, aby se vám na posteli dobře spalo. Jak to ale při výběru poznáte? Především je nutné, aby postel byla ergonomická, byla stabilní a vyrobená z kvalitního a bezpečného materiálu. Prohlédněte si také jednotlivé spoje, zda jsou provedeny opravdu poctivě.

Aby páteř netrpěla

Dalším důležitým aspektem je, aby lůžko nemělo dělený povrch, ten totiž pro vaši páteř rozhodně není ideální. Na rozkládacím lůžku proto spěte jen výjimečně.

Plocha, na které spíte, by měla být nedělená. Proto se nedoporučuje spát na rozkládacím lůžku delší dobu.Zdroj: www.kupono.cz

Vybírejte i podle velikosti. Je totiž nutné, aby postel odpovídala vašim spacím návykům, ale zároveň i rozměrům vaší ložnice. Pokud byste si pořídili postel příliš malou, mohlo by v noci docházet k nepříjemným bojům o prostor. Jestliže by postel byla naopak příliš velká, mohla by v ložnici působit nepatřičně. Myslete na to, že vedle ní budete ještě muset umístit noční stolky, skříně a podobně.

Zařiďte si ložnici podle zásad asijského učení: Feng Shui v ložnici: pořádek bez televize a květin

Dřevěná manželská postel z masivu

V dnešní době jsou velmi oblíbené dřevěné manželské postele z masivu. A to hned z několika důvodů – jsou totiž bytelné, kvalitní, neloupou se a zároveň jsou velmi hezké, snadno je sladíte se zbytkem místnosti. Postele z masivu jsou typické i tím, že nabízejí větší podporou těla v jednotlivých částech.

Navíc masiv má ještě jednu výhodu – pokaždé ho poznáte, takže se nestane, že by vás obchodníci obalamutili. Jediné, co je potřeba zjistit, je to, zda bylo dřevo povrchově upraveno, tedy zda má ochrannou UV vrstvu. Díky ní totiž dřevo nebude rychle blednout a neztratí svou hezkou barvu.

Při výběru postele myslete i na velikost. Ať s partnerem v noci nebojujete o prostor na spaní.Zdroj: www.kupono.cz

Pokud si chcete dopřát ještě větší pohodlí, vyberte si luxusní manželské postele do ložnice. Díky nim se budete cítit jako v bavlnce, ráno budete vstávat příjemně odpočatí a váš den bude hned hezčí. 

Potřebujete velký úložný prostor?

Jestliže bydlíte v malém bytě, kde bojujete o každý centimetr, výborným řešením pro vás budou manželské postele s velkým úložným prostorem. Do něj totiž můžete uložit téměř cokoli – peřiny a ložní prádlo pro návštěvy, sezonní oblečení, sportovní náčiní a spoustu dalšího.

Nezatěžujte zbytečně peněženku

Bojíte se, že za vybavení ložnice dáte zbytečně moc peněz? Nebo máte pocit, že si nemůžete dovolit přesně to, co byste chtěli? Možná jste na omylu. Snadno si totiž můžete vybrat nejlevnější nábytek online

Buďte ale opatrní, ať prodejcům nenaletíte na nějaký klasický reklamní trik. Ověřte si především to, že nebudete muset platit žádné skryté poplatky – jinak by se vám nákup mohl pořádně prodražit.