Jste zde

Jak ušetřit za energie? Jedním z řešení je podlahové vytápění

Zdroj: www.cerpadla-ivt.cz

Ceny energií rostou, úspory v peněženkách se tenčí. Každá ušetřená koruna je dobrá. Přinášíme další tip na to, jak ušetřit s netradiční formou vytápění.

24. 4. 2012

Energie a výdaje za ně jsou podstatnou částí každého rodinného rozpočtu. Samozřejmě, že je možné část těchto nákladů ušetřit. Současnou klasikou je třeba zateplení domu. Někteří pak sázejí na alternativní zdroje vytápění. Sem patří nejenom oblíbené solární panely, ale právě třeba i tepelná čerpadla.

O tepelných čerpadlech už jsme několikrát psali. Přečtěte si třeba článek Jaké vybrat tepelné čerpadlo? Nechte si poradit! 

Tepelná čerpadla patří v poslední době mezi nejčastěji využívané způsoby vytápění rodinných domů a v kombinaci s dalšími technologiemi přinášejí nejen úspory na energiích, ale i zvýšení standardu a komfortu bydlení.

S podlahovým topením ušetříte!

Mezi technologiemi přinášející vyšší standard bydlení, jsou stále více v oblibě podlahové systémy vytápění. Pojďme se mrknout třeba na jedno z nejznámějších na českém trhu.

vytapeni2

Tepelná čerpadla jsou novým a moderním způsobem vytápění. Investice do čerpadla se vrátí v krátké době. Zdroj: www.cerpadla-ivt.cz

Podlahové topení  a systémy GETASYSTEM pro podlahové vytápění jsou optimalizovány tak, aby byla teplota vody v topném systému vždy co nejnižší.

Co to znamená pro laika? Nižší teplota topné vody v topném systému, znamená vyšší topný faktor tepelného čerpadla (vyšší účinnost) a ve finále tedy výrazně menší spotřebu elektrické energie a nižší náklady na vytápění. Podlahové topení v kombinaci s instalovaným tepelným čerpadlem tak přináší efektivní a úsporný způsob vytápění rodinných domů, kanceláří, bytů i komerčních budov, přičemž výhody podlahového topení lze jednoduše definovat v několika bodech.

Jak je to s teplotami?

Podlahové topení nabízí především ideální rozložení teploty v objektu a jednotlivých místnostech a v porovnání s klasickým radiátorovým vytápěním stačí pro tepelnou pohodu nižší nastavená teplota (až o 2 - 4 °C).

vytapeni3

Tahle pěkná kotelna bude vaše, pokud vsadíte na tepelné čerpadlo a podlahové vytápění. Zdroj: www.cerpadla-ivt.cz

Energie potřebná na vytopení místnosti je tedy o 10-20% nižší než u klasických systémů vytápění pomocí radiátorů. Podlahové topení také nezabírá téměř žádný prostor ve vytápěném objektu, protože je instalováno v podlaze.

V případě použití tepelného čerpadla jako zdroje tepla je celý systém téměř bezúdržbový a bezporuchový s vysokou životností. Podlahové topení je navíc vhodné v rodinách, kde žijí alergici. Vyžaduje totiž jen minimální cirkulaci vzduchu, a tím pádem i prachu v místnosti.

Podlahové vytápění GETASYSTEM je tedy možné použít pro vytápění všech typů rodinných domů, především těch, které využívají pro vytápění tepelné čerpadlo.

Přečtěte si i další články: