Jste zde

Igelitová taška v pračce? Hit sociálních sítí má pomoci s chlupy i odstraněním skvrn

barevné igelitové pytlíky na šňůře Zdroj: Shutterstock
Existuje nespočet „life hacků“, které nám mají usnadnit každodenní bytí. Některé jsou účinné více, jiné méně. Jeden takový je aktuálně hitem sociálních sítí. Klasik by ale nejspíš řekl: „Přitom taková blbost, co?“

19. 3. 2023

Oním zlepšovákem je obyčejná igelitová taška, kterou některé hospodyňky přidávají do bubnu pračky. Po přečtení vás jistojistě napadlo, že jde o poměrně účinný způsob, jak si pračku spolehlivě odrovnat. Tady se ale igelitu (polyetylenu nebo polypropylenu) musíme zastat.

K jeho tavení a následnému znehodnocení dochází až při teplotách nad 100 stupňů Celsia, takže se vám v pračce rozhodně nepromění na kus neidentifikovatelné hmoty. O účinnosti tohoto life hacku ale můžete vést sáhodlouhé diskuze. Co jeho použití slibuje?

shutterstock_373243048.jpg

žena před otevřenou pračkou
Zdroj: 
Shutterstock
Igelitová taška prý na sebe dokáže nachytat zvířecí chlupy a zbavit prádlo bílých skvrn.

Už žádný nerozpuštěný prášek

Pokud pračku přeplňujete nebo používáte méně kvalitní prací prášek a perete při nízkých otáčkách a teplotách, budete pravděpodobně čas od času řešit bílé fleky, které po vyprání na prádle zůstanou. Po těch by neměla být ani památka, pokud do bubnu pračky přihodíte jednu igelitovou tašku.

Chlupy se nalepí na tašku

Obýváte-li domov s chlupatými mazlíčky, jistě neustále řešíte, jak se zbavit všudypřítomných chlupů. Ty rády ulpívají zejména na oblečení, odkud je spolehlivě dostane jenom speciální lepicí váleček (u těch šťastnějších sušička).

I s tímhle problémem by si měla ovšem poradit obyčejná igelitová taška, na kterou se chlupy uvnitř bubnu nalepí. Po vyprání ji buď opláchněte vodou a nechte na šňůře vysušit, nebo s další várkou použijte tašku novou.

Prstýnky i zapomenuté mince

Některé zdroje dokonce uvádějí, že obyčejná igelitová taška hozená k prádlu by měla zachytit i zapomenuté sponky, prstýnky, náušnice nebo mince. Tedy drobné předměty, které tak rádi a často zapomínáme v kapsách džínů nebo jiných kousků oblečení. Jak moc účinná ale tahle rada je, to budete pravděpodobně muset vyzkoušet sami.

Použité zdroje:

  • https://adbz.cz/uklid/igelitova-taska-usnadni-prani/
  • https://top.zivot.org/rvidela-jsem-ze-moje-kamaradka-hodila-do-pracky-igelitovou-tasku-ale-tato-neobvykla-metoda-prani-opravdu-funguje/