Jste zde

I malá kuchyně může být velkým kuchařským královstvím!

Zdroj: redakce

Bez kuchyně se domácnost neobejde. Pokud si to myslíte taky, pak jste jistě někdy řešili dilema, jak ji zařídit tak, aby byla nejen plně funkční, ale také příjemná a vkusná.

13. 5. 2011

Jak všechny tyto požadavky zkombinovat v případě, že kuchyně je zkrátka malá a nedá se v ní téměř hnout? Nedostatek místa lze vyřešit elegantně. Zabudované spotřebiče a využití ploch, které by v případě velké kuchyně zůstaly bez povšimnutí, to je základní tajemství toho, jak nábytek a vše v kuchyni celkově vhodně uspořádat. Budete si tak moci dopřát třeba i tu myčku, pro kterou jste v plánech dosud nenacházeli místo.

Multifunkční trouba či dřez plnící funkci pracovní plochy

Vyhledávejte spotřebiče a tipy, jak jeden výrobek využít pro několik funkcí. Nabídka trhu je velmi pestrá, a tak lze originálně zkombinovat například klasickou troubu s tou mikrovlnnou, co už nebude zabírat místo jinde.

Stejným způsobem lze vyřešit i pracovní plochu, která je základnou pro přípravu pokrmů. Důmyslně řešené dřezy umožňují překrytí výsuvnou deskou, která splní funkci požadovaného prostoru pro vaření. Není tak už nutné vařit téměř na koleni.

Jídlo chutná lépe u stolu

Zdá se to nemožné, ale i v malé kuchyni lze nalézt místo pro jídelní stůl. Nebude sice představovat možnost stolovat s celým příbuzenstvem, ale i tak svůj účel splní. Řeč je především o sklopném stolku u zdi, který se jednoduše sestaví vždy, když ho bude potřeba. Vyrábí se v různých velikostech a tvarech a v případě potřeby může při vhodném umístění plnit funkci alternativního odkládacího stolku při různých přípravách.

Jak je vidno, základem úspěchu je nejen nákup multifunkčních zařízení, ale také bohatá fantazie, s níž se bude i malá kuchyň zařizovat rozhodně lépe. A jestliže si nejste jisti, zda zrovna vaše představy jsou realizovatelné, pak není nic snazšího, než kontaktovat odborníky, kteří vám pomohou nasměrovat vás na požadovaný výsledek.