Jste zde

Home staging: Když prodáváte byt, vsaďte na profi fotky a třeba i vůni kávy

home staging Zdroj: Bigstockphoto
Že tento pojem vidíte poprvé? Tak to pravděpodobně patříte k valné většině těch, kteří se s ním ještě nesetkali. Vystupte z davu a objevte službu, která pro vás bude zvlášť užitečná, když budete chtít prodat či pronajmout byt nebo dům.

28. 3. 2021

Nemovitostí, které jsou k dispozici zájemcům o pronájem či koupi, je neuvěřitelné množství. Lidé se stále stěhují, ať už mění město, kraj, zemi, nebo jen menší byt za větší a naopak. A další byty a domy se staví. Je tedy poměrně těžké uspět právě se vaší nabídkou, pokud máte být s výsledkem spokojeni i vy.

Chcete uspět na trhu s realitami? Lákejte!

Důležité je umět potenciální zájemce na svou nabídku nalákat. Čím je váš byt nebo dům jiný než ostatní? Proč by měli mít lidé zájem právě o něj? Zmínit musíte každé plus, samozřejmě to pravdivé. Jakákoli nepravda by se mohla projevit už při první prohlídce. K nalákání na ni vám může pomoci právě Home Staging.

bigstock-vase-of-red-tulips-in-modern-w-19527743_-_kopie.jpg

tulipány ve váze
Zdroj: 
Bigstockphoto
Velkou parádu udělají také čerstvé květiny ve váze. Což dobře ví i makléři. Schválně si prohlédněte fotografie nabízených nemovitostí.

Přizvěte k tomu profesionály

Nemyslíme teď zrovna nutně realitní kanceláře. Nemovitost dnes můžete bez větších potíží pronajmout i prodat sami. Odborná pomoc se ale hodí, zvláště ta, která se ukrývá pod pojmem Home Staging. Jedná se o přípravu nemovitosti k pronájmu nebo prodeji, a to takovou, aby se váš možná úplně obyčejný byt proměnil v očích zájemce v dokonalé místo pro další život.

Co se obvykle k Home Stagingu váže? Home Stager, tedy profesionál, který má váš byt připravit tak, aby se o něj zájemci obrazně řečeno poprali, se na vaši nemovitost přijde podívat, projde s vámi každou místnost a doporučí určitá opatření.

bigstock-bathroom-80526080.jpg

hnědo béžová koupelna
Zdroj: 
Bigstockphoto
Na fotkách hraje velkou roli i nasvícení interiéru. Nikdo totiž nechce žít v temné kobce.

Obvykle jde o to, aby byt vypadal prostorně, světle, dokonale funkčně. Má zde být minimum nábytku, a především žádné zbytečnosti, které by bytu na přitažlivosti ubíraly. To však neznamená, že by měly být místnosti prázdné. Platí totiž, že zařízené nemovitosti se prodávají a pronajímají lépe.

Nemusíte mít strach, že by vás Home Stager tlačil do velkých a nákladných rekonstrukcí. V ideálním případě si vystačíte s tím, co máte.

Vsaďte na snadnou cestu k úspěchu

Váš inzerát nemusí ležet ladem na realitních portálech dlouhé měsíce, dokonce ani nemusíte spoléhat na služby realitních kanceláří, které si za ně naúčtují nepěkné poplatky. Mnohdy stačí byt správně naaranžovat, dát si záležet na úklidu před jeho nafocením i před prohlídkami a pak už jen počkat na příval telefonátů. Co na to říkáte?