Jste zde

Do kuchyně investujte čas i peníze

Zdroj:

Romantická večeře ve dvou, slavnostní rodinný oběd nebo společná snídaně před tím, než se všichni rozejdou za svými povinnostmi. Co mají tyto tři události všedního dne společného? Kuchyni.

9. 9. 2011

Ne nadarmo se říká, že je kuchyně středem každého domova. Proto je také její koupi potřeba věnovat hodně pozornosti. Pečlivě vybrat tvar i velikost, důkladně promyslet rozestavění spotřebičů a nepodcenit ani materiály nebo barvy. To samozřejmě zabere nějaký čas, ale kuchyně se nepořizuje každý den a měla by vydržet. Proto se na ní nevyplatí šetřit – ani časem, ani penězi.

Mějte předem jasno

Kvůli speciálním požadavkům dnes hodně lidí volí kuchyně na míru, které si mohou nechat vyrobit buď u jednotlivých truhlářů nebo u studií. Nejlépe bude zasednout k internetu a najít si firmu, jejíž práce se vám zalíbí a pobočka nebo prodejna bude v dosahu bydliště, abyste se mohli o kvalitě produktů přesvědčit „naživo“.

Jedním z rozhodujících parametrů je také cena, která se samozřejmě u různých firem liší. Není dobré na kuchyni šetřit, ale přemrštěná částka většinou znamená luxus, který třeba ani nepotřebujete. Je proto dobré si předem určit maximální částku, kterou chcete do nové kuchyně investovat.

stylish-kuchyn2

Kuchyně na míru, nebo kompletní řešení třeba z obchoďáku? Vybírejte pečlivě!Stylishrooms

Vyplatí se připlatit si za kvalitní korpus linky. Zatímco dvířka lze po čase užívání vyměnit, s korpusem to tak lehké není. Důležité jsou také měkké dorazy dvířek a zásuvek – omezují totiž nárazy při používání a nábytek se proto tak rychle neopotřebuje.

I kuchyně musí sedět

Dobré je mít předem rozmyšlené, jaký styl by měla kuchyně mít, jak by měla být barevná a celkově sladěná, jestli chceme dražší spotřebiče nebo materiály a tak dále. Všechny naše požadavky musíme vyjmenovat firmě, kterou jsme si vybrali. A to do detailů. Důležité je také říci, jak často se v kuchyni bude vařit nebo kolik osob ji bude používat. Jinak totiž vypadá linka v „single“ domácnosti, jinak v bytě novomanželů a jinak u pětičlenné rodiny.

stylish-kuchyn3

Záleží jen na vás, jestli dáte přednost světlým barvám nebo rohové linceStylishrooms

Od odborníků si nechte poradit, ale nezapomínejte, že kuchyně bude sloužit hlavně vám a její podoba by měla být co nejblíže vašim představám. A podstatné je také pohodlí. Pokud se přistihnete, že se u linky hrbíte, pak se někde stala chyba. Nejen pro starší kuchařky je pak užitečná trouba ve výši pasu – nemusí se k ní totiž sklánět a bábovku od babičky pak budete mít na stole mnohem častěji.

Při koupi nové kuchyně je příliš mnoho možností, jak šlápnout vedle. Základem při vybírání by tak měla být hlavně rozvaha, pečlivost a důslednost.V kuchyni totiž snad více než jinde platí – dvakrát měř, jednou řež.