Jste zde

5 důvodů, proč lidé nemají rádi makléře: Fotky neodpovídají realitě a tlačí na pilu!

Zdroj: Bigstock.com
Nemají to lehké, ale na druhou stranu si za to taky mohou většinou sami…za to jak je my, obyčejní smrtelníci vnímáme.

22. 1. 2020

1. Tlačí na pilu

Chová se ve všem velmi zrychleně. Cítíte z něho, že za tím rádoby pohodovým úsměvem makléře se skrývá něco děsuplně podezřelého.

Po absolvování prohlídky nervózně volá a píše a připravuje si půdu na svou „hlavní zbraň“ – říct, že už se další pár rozhodl, že by byt chtěl taky, takže máte jen den, dva na rozhodnutí. Podpásovka? Stoprocentně!

2. Medový jazyk

Asi nejvíce podezřelý fakt. Mluví jako antický Cicero nakombinovaný s Danielem Craigem (současným James Bond). A pak taky, že tu pusu nezavře.

A nesmíme zapomenout…omílání stejných informací, akorát v jinak rozvinutých květnatých spojeních. Bože můj!

3. Nepřizná barvu

Že je byt takzvaný "ležák"? To se nesmíte dozvědět! To je jeho krédo. Tím by byly všechny jeho plány v tahu.

A pak může být mnoho dalších maličkostí, ve kterých můžete podvědomě cítit, že něco nepříjemného „visí ve vzduchu“. Například kouzla s metry čtverečními a podobně.

4. Snové fotky neodpovídají realitě

Pamatujete, jak jste nadšeně volali drahou polovičku, aby se okamžitě přišla podívat na daný inzerát s tím, že jste konečně našli dům či byt svých snů?

A pamatujete taky potom na vaše škrobené výrazy a úsměvy a trapné přikyvování na ódy bytu na reálné prohlídce? Tak asi tak.

5. Koláč v podpaží!!!

Pamatuji si jednoho postaršího makléře, který dojel o hodně později na domluvenou prohlídku, neustále si utíral kapesníkem zpocené čelo, trochu chrochtal, měl neuvěřitelně sešmajdané boty a především - nechutné koláče v podpaží.

Říkejme si, co chceme, ale nějaká přijatelná outfitová vizáž ještě žádnému makléři rozhodně neuškodila.