Jste zde

5 důvodů, proč lidé nemají rádi makléře: Fotky neodpovídají realitě a tlačí na pilu!

realitní makléř Zdroj: Bigstockphoto
Nemají to lehké, ale na druhou stranu si za to taky mohou většinou sami…Za to jak je my, obyčejní smrtelníci, vnímáme. Jaké zkušenosti s realitními makléři máte vy?

22. 5. 2021

1. Tlačí na pilu

Chová se ve všem velmi zrychleně. Cítíte z něho, že za tím rádoby pohodovým úsměvem makléře se skrývá něco děsuplně podezřelého.

Po absolvování prohlídky nervózně volá a píše a připravuje si půdu na svou „hlavní zbraň“ – říct, že už se další pár rozhodl, že by byt chtěl taky, takže máte jen den, dva na rozhodnutí. Podpásovka? Stoprocentně!

2. Medový jazyk

Asi nejvíce podezřelý fakt. Mluví jako antický Cicero nakombinovaný s Danielem Craigem (současným Jamesem Bondem). A pak taky, že tu pusu nezavře.

A nesmíme zapomenout…omílání stejných informací, akorát v jinak rozvinutých květnatých spojeních. Bože můj!

3. Nepřizná barvu

Že je byt takzvaný "ležák"? To se nesmíte dozvědět! To je jeho krédo. Tím by byly všechny jeho plány v tahu.

A pak může být mnoho dalších maličkostí, ve kterých můžete podvědomě cítit, že něco nepříjemného „visí ve vzduchu“. Například kouzla s metry čtverečními a podobně.

4. Snové fotky neodpovídají realitě

Pamatujete, jak jste nadšeně volali drahou polovičku, aby se okamžitě přišla podívat na daný inzerát s tím, že jste konečně našli dům či byt svých snů?

A pamatujete taky potom na vaše škrobené výrazy a úsměvy a trapné přikyvování na ódy bytu na reálné prohlídce? Tak asi tak.

5. Koláč v podpaží!!!

Pamatuji si jednoho postaršího makléře, který dojel o hodně později na domluvenou prohlídku, neustále si utíral kapesníkem zpocené čelo, trochu chrochtal, měl neuvěřitelně sešmajdané boty a především - nechutné koláče v podpaží.

Říkejme si, co chceme, ale nějaká přijatelná outfitová vizáž ještě žádnému makléři rozhodně neuškodila.