Jste zde

Zimní bytové trendy: Slyšeli jste o topném zrcadle nebo bezrámových oknech?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Co takhle ale letos vyměnit nevzhledné radiátory a další neforemná topná tělesa za designové vychytávky, které do interiéru přinesou žádané teplo? Máme několik trendy tipů pro všechny, kteří zvažují rekonstrukci stávajících interiérů.

30. 11. 2017

Bezrámová okna jako hit současnosti

Zima udeřila plnou silou. Venkovní teploty atakují hranice pod bodem mrazu a topení i radiátory pracují v bytech či domech na plné obrátky. A odborníci varují, že celých 30 % tepla uniká skrze špatně těsnící okna. Dalších 15 % tepla odchází střechou. Pokud víte, že máte s okny vleklé problémy, zaměřte se jako první na jejich rekonstrukci. Možnosti, které při výběru oken máte, jsou dnes již opravdu bohaté. Zajímavou alternativou a designovou novinkou jsou bezrámová okna.

Ta vynikají svými perfektními izolačními vlastnostmi, ale také do interiéru propouští maximum venkovního světla. Abyste se vyhnuli zvídavým pohledům z okolí, doplňte okna o venkovní žaluzie Brno. Žaluzie v létě poskytují dostatečný stín a chlad a v zimě naopak napomáhají udržet teplo vyprodukované vytápěním.

Topné obrazy i vestavěné skříně ušetří místo

Bojujete s každičkým centimetrem místa? Věřte, že nejste jediní. V této oblasti vám ale mohou skvěle pomoci vestavěné skříně Brno, které lze umístit i do atypicky řešených prostor. Skříně nabízí dostatek prostoru, ale zároveň vynikají svou kompaktností. S nedostatkem prostoru jde ruku v ruce také objemné topidlo nebo nevzhledný radiátor. Ten můžete jednoduše vyměnit za moderní infratopení v podobě obrazů nebo zrcadel.

Pokud takové zrcadlo umístíte třeba do koupelny, nadobro se zbavíte problémů s jeho neustálým rosením. Infratopení nezabírá žádné místo v prostoru a na stěně působí velice nenápadně, přesto však dekorativně. Náklady na jeho pořízení jsou shodné s náklady klasického konvekčního vytápění. Kromě toho navíc představují ekologický zdroj tepla, na nějž je v poslední době kladen enormní důraz.

Nemáte dostatečně prostorný vůz pro převoz nových skříní, topení anebo oken? Problém pomůže vyřešit autopůjčovna Brno s bohatým vozovým parkem a příjemnými cenami.