Jste zde

Zdravé bydlení bez alergií: Vsaďte na dřevostavby a přírodní materiály

Zdroj: vextadomy.cz
Trpíte alergií? Máte astma? A zajímá vás, proč se ptáme na portále o bydlení? Třeba proto, že existuje takzvané zdravé bydlení. O co jde? O bydlení v domech z přírodních materiálů. Zdravé bydlení bez alergií reprezentují třeba dřevostavby.

14. 12. 2015

Odborníci se shodují, že dřevostavby se dají považovat za zdravé bydlení 21. století. A nejen odborníci, ale i ti, kteří již vyzkoušeli zdravé bydlení v domech z čistě přírodních materiálů a pokořili tak neduhy současné civilizace, jakými jsou například alergie nebo astma.

Alergie z neprodyšných krabic

Považte, že historie bydlení z přírodních materiálů, tedy dřeva, sahá hodně daleko do minulosti. Zato alergie jsou záležitostí současnosti. V době, kdy jsme své životy uzavřeli do neprodyšných krabic, kde vládne ústřední topení a velmi těsná okna, začaly náš život díky suchému vzduchu provázet nepříjemné plísně, které jak asi sami víte, naše současné neduhy výtečně podporují.

Trpíte alergiemi? Máte astma? Možná je to tím, že bydlíte v domě, nebo bytě, kde dostatečně necirkuluje vzduch.Zdroj: vextadomy.cz

A přestože jsou soudobé stavby na technologické výši, naše zdraví a imunitní systém nám až moc často ukazuje, že tudy cesta nevede. Jak z toho ven? Jak žít plnohodnotný život na úrovni a neplatit za něj zdravím? Odpověď je jednoduchá – dřevostavby.

Jsme odborníci s letitou praxí VEXTA a. s., a na celou záležitost s bydlením se díváme nejen ze strany stavební profese, ale i z lidského hlediska a hlavně z hlediska dopadů přetechnizovaného světa na člověka. Jsme toho názoru, že návrat k přírodním materiálům v žádném případě neznamená cestu zpět, nikoliv, naopak jde o obrovský posun s přihlédnutím k historicky potvrzeným skutečnostem a zároveň k požadavkům moderní doby.

Tipli byste si, že jde o interiér v dřevostavbě?Zdroj: vextadomy.cz

Dřevostavby, ideální bydlení pro alergiky

Dřevo je svou podstatou zcela vhodný stavební materiál. Jde o materiál s maximálně pozitivními vlivy nejen na lidské zdraví, ale na celé životní prostředí. Stavebně-fyzikální vlastnosti dřeva nabízí až neuvěřitelnou mnohostrannost nejen v jeho použití, ale i maximálně příznivý vliv na celé životní prostředí.

Důmyslný konstrukční systém dřevostaveb využívá přírodních termoregulačních schopností, dokáže stabilizovat klima, přirozeně vyrovnávat vlhkost interiérů a zároveň maximálně dokonale izolovat.

Dřevostavby jsou moderním způsobem bydlení, zároveň se ale vrací zpátky ke kořenům, kdy se bydlelo v domech z přírodních materiálů.Zdroj: vextadomy.cz

Životnost dřevostaveb

Pokud máte obavu o životnost dřevostavby, ani zde se nemusíte bát. Životnost staveb ze dřeva je naprosto srovnatelná s klasickým zděným domem. Zde, jako ale u všeho, jde hlavně o kvalitu použitého materiálu a odbornost provedených prací. A to jsou základní priority, na kterých si zakládáme a na kterých dobré jméno naší firmy stojí už po dlouhá léta. Není žádný relevantní důvod, proč trápit své zdraví v jiných stavbách než právě v těch ze dřeva.

Pokud jste jeden z miliónů, kteří trpí alergií, astmatem či opakovanými infekcemi, zkuste si položit otázku: Co způsobuje mé zdravotní problémy?

Máte-li jakékoliv dotazy, obraťte se na naše odborníky, velice rádi vás inspirujeme a zodpovíme všechny nejasnosti, které s realizací dřevostaveb souvisí.

DOMY VEXTA

ZDRAVÉ BYDLENÍ PRO KAŽDÉHO