Jste zde

Zařiďte si komfortní a čistou ložnici. Budete spát jako v bavlnce

komfortní ložnice Zdroj: Shutterstock
Pokud jste se právě rozhodli, že si zařídíte novou ložnici, je vhodné vzít to od podlahy. A to doslova.

29. 5. 2021

Pokud má nová ložnice vypadat k světu, vypadat nově a moderně, a také být skvělým místem pro relaxaci, odpočinek a především spánek, je důležité myslet na všechno. Pojďme se podívat na to, jak k realizaci nové ložnice přistoupit.

Kvalitní podlaha je základ

Každý máme rádi jiné barvy, ale jak budeme barevně ladit interiér, to udává už podlaha. V ložnicích většina lidí preferuje světlejší barvy, takže se nebojte ani světlé podlahy. Takový interiér vypadá luxusně a čistě. Aktuálně je trendem krásná vinylová podlaha, která se zároveň velmi dobře zdržuje a je odolná. Existují různé typy vinylových podlah, a to podle toho, na jaký podklad potřebujete podlahu položit. Je to modernější řešení klasické laminátové podlahy. Velkou předností vinylové podlahy je ale také pocit ze samotné chůze. Vybírat si samozřejmě můžete z velkého množství dekorů a barevných variant.

V ložnici bychom si měli zakládat na čistém prostředí, protože tady spíme. K tomu vám může dopomoci vysavač s dostatečnou filtrací. Může to být třeba kvalitní Miele vysavač. Tato německá značka totiž vyrábí prvotřídní domácí spotřebiče vysoké kvality.

Vybavení a nábytek

Samozřejmě v ložnici je potřeba mít také dostatek úložných prostor. To často mohou řešit vestavné skříně, které si necháte vyrobit na míru. Myslete také na nějaké to zrcadlo, přičemž zrcadel určitě může být více. Pochopitelně rozhodně nesmíte zapomenout na:

  • Postel
  • Luxusní matraci

Výběr postele je čistě na vás, a to zejména z pohledu jejího designu. Z hlediska provedení se soustřeďte na kvalitní materiály, které jsou dostatečně bytelné. Vhodný je masiv, a to nejlépe tvrdé dřevo. Následně je důležitá komfortní matrace. Záleží na vás, zda zvolíte dvě matrace, kdy se lépe přizpůsobuje jejich tvrdost a další vlastnosti každému člověku samostatně, nebo dáte přednost velké společné matraci.