Jste zde

Zapomeňte na nudu a šeď! Trendy a design se nevyhýbají ani žaluziím a roletám

Zdroj: Isotra.cz

Každý zná zaprášené zašedlé žaluzie nebo typické zelené rolety a někteří z nás je mají dokonce stále nainstalované doma nebo v kanceláři. Ale je na čase pohnout se z místa a dát vale zašmodrchaným provázkům a nevzhlednému designu!

17. 7. 2013

Podívejte se na netradiční prvky, které se objevují u rolet a žaluzií a přesvědčte se o tom, že se doba nezastavila u hliníkových žaluzií a jedné barvy!

Netradiční prvky, které byste u stínidel nečekaly

Pokud již delší dobu přemýšlíte nad změnou vzhledu svých oken, asi vás napadlo, že v tomto odvětví se toho moc nového vymyslet nedá a vy si příliš nepolepšíte. Omyl! Svůj interiér můžete povýšit širokou škálou barevných vertikálních žaluzií, kdy třeba podzimní náladu vykouzlíte decentním vzorem padajícího listí. Naprostým vrcholem jsou pak takzvané japonské žaluzie, které nabízejí osobité dekory ještě ve větší ploše, než ty klasické.

isotra-zaluzie-2

Design žaluzií můžete do deatilů doladit s ostatním vybavením bytu. Zdroj: Isotra.cz

I látkové rolety můžete vybírat z bohatých vzorníků, a barevně tak doladit byt do nejmenšího detailu včetně odstínu profilů. Pokud se nemůžete rozhodnout pro jednu jedinou barvu, varianta zastínění „plissé“ se dvěma látkami vám umožní jednoduše měnit vzhled podle nálady nebo přesouvat horní a dolní díl tak, abyste dosáhli stínu přesně tam, kde chcete. U tohoto typu můžete rovněž zvolit i teplo odpuzující nebo světlo odrážející perleťovou úpravu.

Nejen pro venkovské domy nebo chaty se nabízí jako estetické řešení instalace dřevěných žaluzií. Jsou vyráběny z exotického dřeva a k dostání v několika odstínech. Pro milovníky přírody, jsou tyto tepelně stálé žaluzie jasnou volbou –perfektně navíc dotvářejí rustikální nebo koloniální styl bydlení.

Zkuste řešení na míru a nebude chtít jinak

Připlatit si za individuální řešení nemusí být jen výrazem naší „rozmazlenosti“, ale i snahou najít řešení pro atypická nebo historická okna. Pro rolety i jisté typy žaluzií je nejžádanější elektrické vysouvání nebo pojezd a v inteligentních domech lze i nastavit natáčení stínicí techniky podle denní doby nebo světelné intenzity.

isotra-zaluzie-4

Atypická okna si žádají atypická řešení. Zdroj: Isotra.cz

Podobnou vychytávku ovšem můžete mít doma už dnes, díky standardizovanému produktu Isotra Energy, což jsou revoluční solární žaluzie, který jsou bezdrátové a samonapájecí. Jak vidíte, pokrok se nezastaví ani před žaluziemi a roletami a k úspoře energie můžeme přispět i díky tomuto zdánlivě nepatrnému kusu zařízení.

Pokud už žaluzie doma nainstalované máte, pak by se vám mohl hodit článek 7+1 tip na čištění žaluzií, který vyšel na portálu iDnes.cz