Jste zde

Zahradní jídelna: Je léto, proč stolovat v domě? Užijte si stolování na zahradě!

Zdroj: Crinklecrankle.com
Pohodlná křesílka, bytelný stůl, stolování vyladěné do poslední ubrousku, sluneční paprsky a svěží letní vzduch. Využijte krásného počasí a stolujte venku. Přinášíme vám tipy, jak si zahradní jídelnu udělat krásnou.

28. 7. 2014

Je léto a krásné počasí přímo vybízí k tomu vytáhnout ven zahradní nábytek a stolovat nebo grilovat pod širým nebem. Proč být zavřený mezi čtyřmi zdmi, když máte zahradu?

Základem je kvalitní zahradní nábytek

Základem kvalitní zahradní jídelny je rozhodně kvalitní zahradní nábytek. A zapomeňte na židličky a stolky z laciného slabého bílého plastu, jejichž životnost se počítala v řádech dnů. Kvalitní zahradní nábytek dnes vypadá rozhodně jinak. Ostatně, přesvědčit vás o tom mohou i nabídky eshopů, mimo jiné třeba obchodu Vetroshop.cz. Namísto plastu nabídce dominuje nábytek z kvalitního dřeva nebo z kovu.

Nekvalitnímu plastu odzvonilo. Teď je v kurzu například dřevěný nábytek z teaku.Zdroj: Vetroshop.cz

Nejpopulárnějším typem dřeva je rozhodně teak. Nezapomeňte ale na to, že o teakové dřevo je nutné pečovat. Výbornou trvanlivost v kombinaci s tvrdostí a odolností vůči nepříznivému počasí nabízí i dřevo z jihovýchodní Asie pod názvem meranti.

Jak poznat kvalitní dřevěný nábytek?

Odolným a velmi tvrdým dřevem je i dřevo akácie, nebo eukalyptus, dřevina původem z Austrálie, která se dnes ale pěstuje na plantážích po celém světě. „Ať už se ale rozhodnete pro jakýkoli dřevěný materiál, důkladně prozkoumejte jeho kvalitu,“ radí odborníci z Vetroshop.cz. „Dřevo by nemělo mít příliš suků, neměly by v něm být praskliny, mělo by už na první pohled vypadat zdravě.“ Pokud vyberete kvalitní kousek a budete se o něj dobře starat, vydrží vám třeba takový dřevěný zahradní stůl věky.

Alternativou k dřevěnému zahradnímu nábytku je nábytek kovový. Při jeho výběru je základní rada jednoduchá: Nekoukejte jen na cenu, ale prozkoumejte i konstrukci, způsob a kvalitu zpracování, váhu, složení a tloušťku materiálu… Povrch by měl být bez kazů a nábytek y měl působit pevně, ale zároveň i pružně. Ohromný rozdíl také bývá v kvalitě doplňků, jako jsou čalounění, područky, podsedáky a podobně.

TIP: Sháníte kvalitní zahradní křesla, zahradní stůl a další nábytek do zahrady? Navštivte Vetroshop.cz!

Prostírejte hravě!

Kromě zahradního nábytku by pak v zahradní jídelně nemělo chybět stylové letní prostírání. A nebojte, nemusíte za něj utratit horentní sumy. Na zahradu se totiž perfektně hodí i „levnější“ materiály. Schovejte tedy porcelánový servis po babičce a pořiďte si sadu barevného plastového nádobí, látkové prostírání vyměňte za veselé papírové ubrousky.

Klasický porcelán klidně nahraďte plastovým nádobím. Na zahradě vám to každý odpustí a je praktičtější.Zdroj: Vetroshop.cz

Místo vázy použijte třeba zavařovací sklenky – uvnitř dozdobené například kamínky. Do nich už stačí jen nalít vodu a naaranžovat květy ze zahrady. „Zavařovačky“ můžete použít i jako originální sklenky na nápoje a večer případně i jako svícny, nebo s uchem z kusu drátu jako lucerničky rozvěšené ve větvích. Stromům v zahradní jídelně budou slušet i papírové girlandy, barevné balonky nebo třeba solární osvětlení, které se přes den na slunci nabije a pak je schopné svítit několik hodin.