Jste zde

Zahrada by měla mít kout pro posezení dospělých i pro dětské hraní

zastínění terasy Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zahrada rodinného domu by měla být logicky rozdělena. Venkovní sezení může navazovat na dům, nebo se schovat pod pergolou v zadním koutu. Neměl by chybět prostor pro děti, kde se zabaví na dlouhé hodiny.

9. 3. 2021

Nápaditosti se meze nekladou, chytrá řešení dokážou na míru vymyslet a vytvořit dobří řemeslníci.

Místo relaxace dospělých se neobejde bez kvalitní podlahy a zastřešení. V létě oceníte stín, při drobném jarním deštíku zase možnost strávit den v suchu a bezpečí.

Pokud budete posezení stavět přímo u vchodu do domu, stačí jen prodloužit stávající podloží. Většinou jsou to venkovní dlaždice. Krásné jsou také dřevěné vyvýšené podlahy, na které vstoupíte suchou nohou přímo z domu.

zastreseni.jpeg

zastřešení terasy
Zdroj: 
www.poptavej.cz

Velikost posezení by měla být taková, aby se hosté pohodlně posadili kolem stolu. Stejné pravidlo platí pro místo vzdálenější od domu. Oblíbené jsou pergoly vybavené krbem nebo venkovní kuchyní. Pak už stačí nastěhovat stoly a židle nebo lavice a máte hotovo.

Děti potřebují více než místo na venkovní sedánky. Rozhodně jim na zahradě nesmí chybět pískoviště. To byste měli zastínit, aby byly děti chráněny před sluncem.

Velmi oblíbené jsou dětské domky, oceníte je také jako místo uložení venkovních hraček. Domky lze vybudovat v patře nad zastřešením pískoviště. Cestu dolů může zkrátit například klouzačka. Dětské kouty obývají také prolézačky, nakloněné roviny nebo žebřiny, kde děti procvičí obratnost i svaly. Další oblíbenou atrakcí je takzvaný piklerův trojúhelník, po kterém děti vylezou nahoru jako po skále a z druhé strany se sklouznou dolů.

Kde sehnat odborníky na zahradní kouty

Zahradníci, architekti, projektanti, truhláři. Ať už budete potřebovat pomoci od kohokoli z těchto odborníků na zahradní kouty, poptejte je na Poptávej.cz. Zabere vám to jen pár minut času, které strávíte vyplněním formuláře.

Kromě přesného popisu poptávky uveďte také lokalitu, aby vám mohli nabídnout své služby řemeslníci z okolí. Po odeslání poptávky od nich získáte cenovou nabídku na míru. Pokud nabídek dorazí více, můžete si vybrat tu nejsympatičtější a nové zahradě už nic nestojí v cestě.