Jste zde

Zabydlujete se? Myslete nejdřív na zabezpečení

Zdroj: srovnejto.cz
Většina lidí při stěhování přemýšlí hlavně nad tím, jak si domov krásně vybavit. Důležité je ale nejprve myslet na to, jak nový prostor zabezpečit. Přečtěte si, jak nejlépe ochránit byt či dům.

11. 12. 2018

Vchodové zabezpečení

Jako první přicházejí na zvážení vchodové dveře. Obzvlášť v bytě nemusí být jeden zámek dostatečný. Pokud je to váš případ, měli byste zainvestovat do dvojitého zámku a bezpečnostního dveřního systému.

Hned za dveřmi může následovat alarm. V současné době jsou v nabídce sofistikované zabezpečovací systémy, které budou sledovat nežádoucí vniknutí jak do dveří, tak skrze okna. Jejich výhodou je jednoduchá instalace, případné přemístění do jiné části interiéru a propojení na domácí síť, díky čemuž můžete sledovat, co se u vás doma děje odkudkoli.

Kvalitní okna

Pokud bydlíte v nižším patře a máte okna do ulice, bez kvalitních oken se neobejdete. Moderní okenní rámy mají kvalitní celoobvodové kování, které lze doplnit o uzamykatelnou kliku. Ta se hodí zejména u francouzských oken nebo balkonových dveří. Okna můžete také doplnit elektromagnetickými prvky ochrany, které lze napojit na stávající bezpečnostní systém domu či bytu.

Simulujte přítomnost i v době nepřítomnosti

Připravte se také na období, kdy doma nebudete. Zloději se zaměřují právě na domácnosti, které jsou nápadně opuštěné. Co můžete udělat pro bezpečnost domácnosti v době vaší dovolené nebo jiné cesty?

  • Poprosit sousedy o občasnou kontrolu v bytě spojenou například se zalitím květin.
  • Instalovat světlo, které lze časově programovat. Před odjezdem můžete nastavit časové rozmezí, kdy bude světlo svítit a simulovat přítomnost v bytě či domě.
  • Ukrýt cennosti. Pokud nemáte přímo trezor, poohlédněte se po jednoduché schránce, která lze chytře ukrýt mezi ostatní předměty, například knihy.

Finanční krytí

Pro všechny případy byste měli svůj domov pojistit. Pojištění bytu a domu se ale ve finančních produktech liší. Pokud vlastníte celý dům, měli byste zvážit jak pojištění nemovitosti, tak pojištění domácnosti, v bytě vám postačí pojištění domácnosti.

Jaký je mezi nimi rozdíl? Nejrozšířenější a jednoduché vysvětlení popisuje pojištění nemovitosti jako krytí všeho, co by po obrácení domu vzhůru nohama zůstalo na svém místě, zatímco veškeré vybavení, které by se vysypalo, je třeba ochránit v rámci pojištění domácnosti.

Jednotlivé nabídky si můžete jednoduše porovnat v internetovém srovnávači pojištění Srovnejto.cz a pojištění si v rámci chvíle z pohodlí domova také sjednat.