Jste zde

Vyplatí se investovat do kvalitní matrace?

kvalitní matrace PR Zdroj: Bigstockphoto
Možná to znáte. Celou noc se převalujete a ráno vstáváte rozlámaní a neodpočinutí. Lékem na nespavost nebo na bolavá záda nemusí být nutně léky, možná stačí jen kvalitní matrace.

24. 6. 2021

Matrace je jedním z nejdůležitějších vybavení vaší domácnosti. Konec konců, trávíte na ní několik hodin denně a svěřujete jí své tělo, které by se na ní mělo pořádně odpočinout.

Jak poznat, že nemáte kvalitní matraci?

Pokud vaše matrace dosluhuje, možná vás trápí nespavost, podrážděnost a nesoustředěnost. Celou noc se převalujete v posteli a nemůžete najít nejvhodnější pozici. Trpíte bolestmi zad a krční páteře, vstáváte s kruhy pod očima a máte hlubší vrásky kolem očí. Probouzíte se unavení a vyčerpaní, jako byste skoro ani nespali. Vstáváte-li tedy každý den levou nohou a nevyspalí, je možná čas poohlédnout se po nové matraci.

Jakou matraci si ale vybrat?

Pokud se podíváte na stránky prodejců matrací tak zjistíte, že máte na výběr několik desítek možností, jak je tomu třeba na stránkách www.nove-spani.cz. Máte na výběr matrace zdravotní, ortopedické, pružinové, z paměťové pěny, pěnové, latexové, pro seniory a pro děti, nebo můžete využít přistýlku na matraci. Pokud nejste ale ani dítě, ani senior, čeká vás hloubkové zkoumání jednotlivých typů a druhů matrací a jejich porovnávání.

Na matraci se nevyplatí šetřit

Zapomeňte na srovnání matrací od nejlevnější po nejdražší a jdete na to od lesa. Nejprve si stanovte rozpočet, který můžete na kvalitní matraci obětovat. Vyberte si vhodnou velikost matrace podle vašeho roštu a pak si nastavte výběr podle vaší váhy. Kvalitu vašeho spánku totiž určujete ani ne tak to, jestli je matrace vysoká či nízká, ale jestli je koncipována přímo na vaši váhovou kategorii.

Co všechno by měla správná matrace umět?

Rozhodně by měla zvládnou víc, než sedět v roštu a zajistit vám bolavá záda. Kvalitní matraci poznáte podle toho, že se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla a poskytuje oporu přesně tam, kde ji potřebujete. I když se převalujete nebo ležíte na boku a tlačíte ramenem do matrace, nikde vás netlačí a vy si v ní připadáte naprosto spokojení a uvolnění.

A za takovou matraci se opravdu vyplatí zaplatit. Není to kousek, který za rok obměníte. Opravdu dobrá matrace vám bude sloužit dlouhá léta a zajistí vám kvalitní spánek bez bolesti a buzení.