Jste zde

Vybíráme novou matraci: Kde dostanete nejlepší poměr ceny a výkonu

oranžové povlečení Zdroj: www.vyprodejpovleceni.cz
Postel, rošt a matrace je základem pro zdravý spánek. Trh nabízí nepřeberné množství matrací. Jak vybrat takovou, která zaručí kvalitní odpočinek a nebude stát desítky tisíc? Poradíme vám, jak spát lépe a nezatížit rodinné finance.

2. 3. 2021

Pěnové matrace

Existuje velké množství pěn pro výrobu matrací, které se mohou navzájem kombinovat. Kombinace pěn mění vlastnosti matrace, včetně její tuhosti. Mezi nejčastěji využívané patří PUR, HR nebo paměťová pěna, které vynikají nízkou hmotností a vysokou vzdušností. Pěnové matrace doporučujeme kombinovat s lamelovým roštem.

  • PUR pěna: Matrace z PUR pěny jsou tvarově stálé, pevné a dostatečně pružné. Pro zvýšení prodyšnosti a zamezení tvorbě plísní nekombinujte s deskovým roštem.
  • HR pěna: Někdy označovaná jako studená se snadno přizpůsobí lidskému tělu, oblíbená je pro svoji elasticitu a tvarovou stálost. Jednotlivé buňky HR pěny výborně odvádí teplo a vlhko.
  • Paměťová pěna: Speciální pěna s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu s tělem měkne a plynule se přizpůsobuje váze těla. 

Pružinové matrace

U moderních pružinových matrací se nemusíte obávat tvrdých a nepohodlných pružin, které tlačí na celé tělo. Kvalitní pružiny jsou navzájem spojeny malými pérky, které je zafixují a zabrání uvolňování. Prodyšné pružinové matrace navíc seženete za příznivé ceny. 

Taštičkové matrace

Samostatným typem pružinových matrací jsou taštičkové. Díky svým vlastnostem jako je pružnost, vysoká opora pro celé tělo a pevnost se řadí mezi nejoblíbenější na trhu.

Malé ocelové pružiny jsou jednotlivě zabaleny do malých taštiček. Každá pružina pracuje nezávisle na druhé. Stlačíte-li jednu pružinu, druhá zůstává v původním stavu. Taštičkové matrace lze kombinovat s laťkovým i lamelovým roštem

Latexové matrace

Latex je vyroben ze směsi přírodního a syntetického kaučuku, tak aby splňoval požadované vlastnosti. Tento typ matrací má vysokou bodovou elasticitu, výborné ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost. Díky pórovitému povrchu vyniká svojí vzdušností a prodyšností. Můžete kombinovat s laťkovým i lamelovým roštem.

Matrace do 3 000 Kč

I do 3 000 Kč můžete sehnat kvalitní matraci pro jednolůžkovou postel

Skvělou variantou může být taštičková matrace Somnia. Kombinace PUR pěny s taštičkami zaručí plnohodnotnou regeneraci a odpočinek. Matrace o výšce 18 cm je rozdělena do 7 anatomických zón, které se dokonale přizpůsobí každé části vašeho těla. Promyšlené rozdělení pružin udržuje páteř v optimální poloze během celé noci. Neodmyslitelnou součástí je snadno snímatelný a pratelný potah.

matrace1.png

taštičková matrace Somnia
Zdroj: 
www.vyprodejpovleceni.cz
Taštičková matrace Somnia

Matrace DELUXE, cenově dostupná a velice oblíbená. Vyrobena je z hypoalergenní PUR pěny. Rozdělení horní části do 7 profilovaných zón výrazně zlepšuje komfort a hygienu lůžka. Drobné buňky zajištují neustálou cirkulaci vzduchu, zamezují zadržování tekutin a vzniku plísní. Ideálně kombinujte s lamelovým roštem. 15 cm vysoká matrace nalezne své zalíbení u dětí i dospělých. 

matrace2.png

Matrace DELUXE
Zdroj: 
www.vyprodejpovleceni.cz
Matrace DELUXE

Matrace do 5 000 Kč

Do 5 000 Kč seženete opravdu kvalitní jednolůžkové matrace, které vydrží až několik let. 

Trendem mezi matracemi do tohoto rozpočtu je zajisté kokosová matrace COCO MAX. Matrace z PUR pěny, taštiček a kokosové desky o výšce 23 cm zajistí zdravý spánek, pohodlné vstávání i ulehání. Kokosová deska dodává optimální tuhost a vyšší nosnost. Snímatelný a pratelný potah zvyšuje hygienu lůžka. Kombinujete nejlépe s lamelovým roštem

matrace3.png

kokosová matrace COCO MAX
Zdroj: 
www.vyprodejpovleceni.cz
Kokosová matrace COCO MAX

Základním předpokladem pro správnou cirkulaci vzduchu je kvalitní rošt. I ta nejkvalitnější matrace, položená na pevné desce, ztrácí veškeré svoje benefity pro plnohodnotný spánek. Doporučujeme vybírat rošty lamelové, které podporují přirozené proudění vzduchu. 

TIP: Volný prostor pod postelí nepřeplňujte, došlo by k zamezení požadované cirkulace vzduchu.