Jste zde

Vsaďte na nábytek z umělého ratanu. Nebudete litovat! Ani v zimě

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Pokud sháníte nábytek, který lze díky vzhledu i vlastnostem umístit jak na zahradu, tak do interiéru, doporučujeme vám vsadit na umělý ratan. Představme si tento materiál o něco blíže.

24. 10. 2015

Umělý ratan (polyratan) není pouze syntetickou náhražkou ratanu přírodního (Calamus rotang), ale jedná se rovněž o kvalitní materiál, jenž je hojně využíván pro výrobku nábytku a různých doplňků. Jeho obliba neustále stoupá, a to zejména v kombinaci s hliníkovou konstrukcí. Tyto dva materiály jsou garancí pevnosti a stability jednotlivých kusů nábytku, jež „zvládnou“ i silnější vítr. Navíc potěší i odolností proti slunečním paprskům (a barevnou stálostí) i proti vlhkosti.

Zahradní nábytek z umělého ratanu má pořádnou výdrž a hodí se jak do exteriéru, tak do interiéru.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Proč právě nábytek z umělého ratanu?

Existují ovšem i další důvody, proč o tomto materiálu začít uvažovat. Prohlédnete-li si nábytek z umělého ratanu, dáte nám jistě za pravdu, že jej lze díky zajímavé vizuální stránce umístit na zahradu i do interiéru. Sedací a jídelní soupravy tedy nemusí svou „misi“ končit s nástupem podzimního počasí. Spoustu lidí navíc potěší, že je umělý ratan stoprocentně recyklovatelný.

Náš tip: Kvalitní nábytek z umělého ratanu německé značky Nünning si můžete pořídit v internetovém obchodě Teak-shop.cz, a to v mnoha variantách.

Ustojí přímé slunce i rozmary počasí - seznamte se s umělým ratanem.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Péče o umělý ratan není náročná

Jako každý jiný nábytek potřebuje i ten z umělého ratanu náležitou péči. Pokud se však obáváte, že je nutná speciální pozornost, můžeme vás uklidnit. U nábytku z umělého ratanu totiž bohatě postačí, když jej občas umyjete vodou či menším množstvím saponátu, a to za pomoci měkčí houbičky. Hladké části pak můžete několikrát do roka naolejovat, aby neztratily svůj jedinečný vzhled. A více v podstatě dělat nemusíte…