Jste zde

Vnitřní žaluzie už před časem oslavily 200 let. Proč je máme rádi i dnes?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Bez žaluzií na oknech už si dnes dovede představit život, respektive své bydlení, jen málokdo. Občas ale nastane situace, kdy je potřeba zaměřit se na jejich pořízení znovu. Třeba když se stěhujete nebo ty původní doslouží. Máme pro vás návod, jak na to.

28. 11. 2019

Pokud máte dojem, že žaluzie jsou funkční a designovou součástí našich domovů jen nějaké ty desítky let, musíme vás vyvést z omylu. Jejich historie totiž sahá až do počátku 19. století, kdy si poprvé francouzský truhlář Cochot nechal patentovat žaluzii s polohovatelnými otočnými lamelami. A proč máme vnitřní žaluzie do oken rádi dodnes?

Právě žaluzie nabízejí snad ten nejjednodušší způsob, jak si uchovat soukromí, když nebydlíme na úplné samotě, jak se ve slunečných dnech uchránit před slunečními paprsky a jak v horkém létě uchovat vybrané místnosti nepřehřáté. Díky okenním žaluziím nám může být doma příjemně i za vysokých venkovních teplot.

Moderní žaluzie mají pochopitelně i mnohé vychytávky navíc. Dají se například ovládat elektricky nebo na baterie, které vydrží i několik měsíců. Tahání za šňůrky může být minulostí, stačí důvěřovat pokroku.

Vnitřní žaluzie jsou funkčním i designovým doplňkem, který se hodí snad do každé domácnosti.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Designový doplněk, na který nedáme dopustit

Kromě toho, že žaluziím vděčíme za soukromí a příjemné klima v letních dnech, na ně nedáme dopustit i proto, že dokážou naše domácnosti vyladit k dokonalosti, co se designu týče. Nejenže si můžeme vybrat z celé škály barev a nejrůznějších odstínů. Můžeme si zvolit i materiál, protože hliník už dávno není jediný na trhu. Co takhle dřevo nebo speciální látky? Takové žaluzie už můžou z vaší domácnosti udělat velmi ojedinělé bydlení.

Model, který vám padne

Pokud máte nároky, kterým žádné sériové žaluzie nevyhovují, nebojte se a spojte se s odborníky na výrobu žaluzií na míru. Tady už můžete být u takřka u každého kroku celého procesu a můžete si říct, co všechno má být součástí vašeho nového okenního společníka. Jednodušší to snad ještě nebylo!