Jste zde

Venkovní roleta: Když chcete za energie ušetřit tisíce ročně!

Zdroj: www.venkovniroleta.cz
Proč vsadit na venkovní roletu? V zimě vám díky bude skrze střešní okno utíkat ještě méně tepla, v létě perfektní stíní. Můžete díky ní zatemnit místnost, utlumit venkovní hluk a dopřát si maximální soukromí. Poradíme vám, kde ji pořídit!

10. 5. 2015

Vsaďte na VELUX. Venkovní roleta VELUX zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna – v létě, i v zimě. Umožní zcela zatemnit místnost, chrání střešní okno, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytuje obyvatelům podkroví dokonalé soukromí.

Před teplem chrání, teplo i zadržuje

Pod pojmem venkovní roleta se asi většině z nás jako první vybaví apartmán u moře nebo horská chalupa s okenicemi. Venkovní roleta ale dávno neplní jen požadavky na zatemnění místností nebo ochranu soukromí. Moderní venkovní rolety, obzvláště pak na střešním okně jsou důležitým pomocníkem ve všech ročních obdobích.

Pořiďte si domů venkovní rolety a o prudkém dešti nebo krupobití nebudete vědět.Zdroj: www.venkovniroleta.cz

Možná jste netušili, že venkovní rolety představují jednu z nejúčinnějších ochran proti teplu v letních slunečných měsících, ale zároveň i proti úniku tepla z místností v chladném zimním období. A to je především v podkroví, které je nejvíce vystavováno změnám počasí, velmi důležité.

2000 Kč zpět za každou zakoupenou předokenní roletu od 1. 5. – 30. 6. 2015

Pokud si v období od 1. 5. do 30. 6. 2015 zakoupíte předokenní roletu VELUX s dálkovým ovládáním na elektrický (SML) či na solární pohon (SSL), obdržíte přímo od společnosti VELUX Česká republika, s.r.o. 2 000 Kč zpět na váš účet. Veškeré další podrobnosti i kupon k vyplnění v elektronické podobě najdete na www.venkovniroleta.cz.

Sníží teplotu až o sedm stupňů

V období léta, kdy se teploty šplhají vysoko, dokáže venkovní roleta VELUX zachytit až 95 % tepla ze slunečních paprsků a snížit tak teplotu v místnosti až o 7° C, aniž byste museli používat jiné prostředky proti přehřívání. Jak je to možné? „Pro nejlepší ochranu před horkým letním sluncem je potřeba zachytit sluneční paprsky ještě před dopadem na skleněnou tabuli okna. Proto se doplňky chránící před prostupem slunečního tepla instalují na okno z venkovní strany,“ vysvětluje Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

V zimě je pak situace zcela opačná – v interiéru topíme a snažíme se vyvarovat chladu zvenku, aniž bychom však měli příliš vysokou spotřebu energie. I zde pomůže venkovní roleta VELUX, která dokáže zabránit úniku tepla v zimním období a snižovat tak tepelné ztráty až o 17 %.

Předokenní roleta nabízí komfort i v dalších situacích - během intenzivní bouřky, silného deště nebo v případě velkých krup tlumí hluk a chrání střešní okno před poškozením. Roleta prokazatelně snižuje vnitřní hluk při dešti i krupobití až o polovinu, a vy se tak můžete nerušeně věnovat rozdělané práci nebo v klidu spát.

Jak ovládat venkovní roletu? Pohodlně nebo ještě pohodlněji!

Venkovní roletu si můžete vybrat s manuálním nebo s komfortním dálkovým ovládáním na elektrický či solární pohon. Ovládání elektrické představuje výhodné řešení pro vysoko umístěná či hůře dostupná okna, k nimž už je přiveden elektrický proud. Druhou variantou je využití solárního pohonu, díky němuž lze rolety ovládat bez připojení k napájecímu zdroji. Solární ovládání funguje za deště i slunného počasí a využívá energii z přírody.

Věděli jste, že skrze střešní okna utíká v zimě ohromné množství tepla?Zdroj: www.venkovniroleta.cz

Jak je vidět, venkovní roleta je opravdu všestranným doplňkem pro střešní okna, ať už svítí slunce, prší nebo mrzne, až praští.

5 důvodů, proč vsadit na roletu VELUX

  • Ochrana proti teplu - Dokáže zachytit dopadající sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní sklo a výborně tak chrání interiér před přehříváním v letních měsících.
  • Úspora energie - V zimním období zabraňuje úniku tepla a snižuje tepelné ztráty až o 17 %.
  • 100% zatemnění - Zajistí úplné zatemnění i za jasného slunečného dne.
  • Ochrana proti hluku - Tlumí venkovní hluk z deště a krupobití.
  • Jednoduché ovládání - Manuální nebo komfortní dálkové ovládání na elektrický či solární pohon.

Nechcete mít v létě v podkroví saunu? Pořiďte si venkovní roletu!Zdroj: www.venkovniroleta.cz