Jste zde

Venkovní markýzy: Víme, jak vybrat tu nejlepší a na co dát pozor

Zdroj: markyzy.cz
Léto se blíží! A s ním i dny plné slunce a občas až otravných slunečních paprsků. Chcete-li se před nimi chránit, je skvělým řešením právě venkovní markýza. My vám poradíme, jakou vybrat.

6. 6. 2017

Markýza ochrání nejen vás, ale i nábytek a zařízení, které může přímé sluneční záření poškodit. Protože markýza poskytuje snadno regulovatelný stín, je vhodnější volbou než klasický slunečník, se kterým se často hůř manipuluje.  

Jak vybrat nejvhodnější stínění?

Na trhu je velké množství markýz a není snadné se orientovat a vybrat si opravdu kvalitní výrobek. Předtím, než markýzu zakoupíte, doporučujeme dobře si rozmyslet, jaký prostor chcete zastínit

Velkoprostorová markýza, všude tam, kde je velká rodinaZdroj: markyzy.cz

Existuje i víc způsobů, jak markýzu ukotvit a každý prostor si žádá něco jiného. Proto je nejlepší konzultovat výběr markýzy s odborníkem. V současné době můžete zakoupit například speciální markýzy pro velké prostory nebo naopak extra malé markýzy, které se hodí i na opravdu malou terasu nebo balkonek. 

Na markýze nešetřete 

Koupíte-li levnou markýzu, nečekejte, že vydrží v dobrém stavu víc jak jednu sezonu. Naopak kvalitní markýza bude spolehlivě sloužit mnoho let. Moderní markýzy mají pevné hliníkové konstrukce, které odolají i silnějšímu větru. Navíc je lze rozšířit o komfortní vybavení, jako jsou infra topení, osvětlení nebo větrná a sluneční čidla. Dálkové ovládání je už samozřejmostí.

Designové zastřešení se skleněnou střechou a integrovanou markýzou na dálkové ovládáníZdroj: markyzy.cz

Látky, které se používají pro kvalitní moderní markýzy, jsou pevné, barevně stálé a odolné proti plísním. Navíc bývají opatřené nátěrem s nanočásticemi, díky kterým má povrch markýzy samočistící schopnosti. 

Chcete-li být trendy, nemusíte dělat kompromisy. Například ve vzorníku látek pro markýzy si můžete vybrat látky ve špičkovém moderním designu. 

Tip: Přemýšlíte-li o pořízení markýzy, doporučejeme zajít do značkové prodejny Maxilux v Praze. Maxilux nabízí nezávazné odborné poradenství. Všechny výrobky si můžete na místě prohlédnout a vyzkoušet. Sami se pak rozhodnete, zda koupit levnější variantu dostupnou ve velkých prodejních řetězcích nebo zda investujete do časem prověřeného kvalitního výrobku s víceletou zárukou a přidruženým odborným servisem.