Jste zde

10 netradičních vánočních stromků: Inspirujte se a vyrobte si ho z větví, provázků nebo proutí

vánoční stromek u krbu Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vánoční stromeček je jedním ze symbolů zimních svátků, na který většina z nás nedá dopustit. Ať už je živý, nebo umělý, malý, nebo velký, bohatě, nebo skromně nazdobený, chceme ho mít, nebo aspoň jeho náznak v podobě větviček.

26. 11. 2020

Pro ty, kteří ale chtějí pojmout Vánoce tak nějak jinak, máme přehlídku netradičních stromků, které můžou celé svátky dokonale oživit, překvapit návštěvy a nasbírat spoustu „lajků“ na sociálních sítích.

Z opracovaných dřívek

Pokud jste aspoň trošku zruční nebo doma máte svého kutila, můžete se pustit do výroby stromku ze zbytků dřeva, které možná jinak nevyužijete. A kdybyste náhodou nikoho šikovného po ruce neměli, dá se ve víceméně podobné verzi i koupit. 

obr1_1.jpg

vánoční stromek z dřívek
Zdroj: 
https://bit.ly/3fbommE

Kuželovitý z větví

Pro zlaté české ručičky, které budou mít k dispozici potřebný materiál, je tu jiný tip. Tenhle vánoční stromek je všechno, jen ne tradiční. Stačí k němu několik delších pevných větví a spoustu ohebných větviček, z nichž budete moct vytvořit tělo stromu. A pak už jen popusťte uzdu fantazii a zdobte! 

obr2_1.jpg

vánoční stromek z proutí
Zdroj: 
https://bit.ly/2UEdgNv

Na poslední chvíli

Možná se vám letos do Vánoc moc nechce a žádný stromek neplánujete. Když si to ale náhodou na poslední chvíli rozmyslíte, nebudete muset zoufat. Přineste ze sklepa štafle, očistěte je a nazdobte! 

obr3.jpg

vánoční stromek ze štaflí
Zdroj: 
https://bit.ly/3lHOKXS

Levitující fešák

Příznivce minimalismu a netradičních řešení možná nadchne levitující stromeček. Tedy on ve skutečnosti nelevituje, ale z dálky tak může působit. Potřebujete mít jen šikovné „udělátko“, na které navěsíte ozdoby. 

obr4.jpg

levitující vánoční stromek
Zdroj: 
https://bit.ly/3fcK4H5

Rohový stromek

I se světélky a případně s jinou dekorací si vystačíte. Stačí mít volný roh. Ideální řešení pro ty, kteří nesehnali líbivý stromeček nebo doma počítají každý centimetr volného místa.

obr5.jpg

vánoční stromek na zdi
Zdroj: 
https://bit.ly/3nEw0ZA

Stromek pro knihomoly

Máte rádi knížky a máte jich spoustu? Vytvořte si vánoční stromeček právě z nich. Může to být docela fuška, aby všechno drželo a ladilo! 

obr6.jpg

vánoční stromek z knížek
Zdroj: 
https://bit.ly/3fnVuYF

Z větví a provázku

Pevný provázek a větve, které budou velikostně odpovídat. To je všechno, co potřebujete k tomu, aby vás o Vánocích těšil tak trošku jiný stromek. Pak už je zbývá ho ozdobit. 

obr7.jpg

vánoční strom na zdi
Zdroj: 
https://bit.ly/32Y3LgF

Z obyčejných krabic

Máte přístup ke krabicím? Výborně, vánoční stromek si můžete vyrobit i z nich. A nemusíte je nechávat jen tak napřírodno, jak to vidíte na obrázku. Přizvěte děti a „ozdobte“ si stromek podle sebe! 

obr8.jpg

vánoční stromek z krabic
Zdroj: 
https://bit.ly/32Y3LgF

Z prken

O něco robustnější než náš první tip, pořád ale decentní a pěkný. Vytvořit stromek z prken není nic složitého – chce to aspoň trošku šikovné ruce, metr, pilku… No však víte. Když si takový stromeček vyrobíte, nedáte na něj dopustit ani napřesrok. 

obr9.jpg

vánoční stromek z prken
Zdroj: 
https://bit.ly/32U6szK

Vyříznutý z palet

Když už je opravdu nouze a není moc na výběr, můžete použít všechno, co dohromady vytvoří dojem stromku. A nakonec to ani nemusí být tak zlé! 

obr10.jpg

vánoční stromek z palet
Zdroj: 
https://bit.ly/35F5d9v