Jste zde

Vpusťte si do bytu vánoční náladu, je nejvyšší čas!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vánoce už netrpělivě čekají za dveřmi, takže pokud jste ještě nezačali zdobit interiér, určitě byste měli začít. Blýskněte se před rodinou i přáteli a přivítejte nejkouzelnější svátky v roce stylovou dekorací!

12. 12. 2015

Vánoční stromek, svícen a věnečky na dveřích nebo na stolech, to je klasika, která nesmí chybět, když má interiér odrážet roční dobu a svátky, které nastanou nebo už probíhají.

Stromeček stojí v některých domácnostech po celý advent (ten umělý), ale docela kouzelné (leč malinko nepraktické) je přinést si stromeček až na Štědrý den, dopoledne ho ozdobit a večer pod ním rozbalit dárečky. Tak či onak – stromek je základ. Ale co dál?

Letošním svátkům vládne šampaň

Lahev skvělého šampaňského si můžete s klidem otevřít taky, my však máme na mysli spíš barvu – tento jemný odstín zlaté letos hraje prim a neuděláte s ním chybu, ať už půjde o ozdoby, o textilie či jiné prvky. Barva je to navíc příjemně hřejivá, takže dokonale podtrhne teplo vašeho domova.

Barvami letošních Vánoc jsou champagne a zlatá. Nebraňte se jim!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nebojte se obratu k přírodě

Z ryze praktických důvodů možná volíte umělý stromek, ale jinak se můžete bez obav spolehnout na dekoraci z přírodních materiálů. Velmi oblíbená je v současné době pytlovina, ještě lépe v kombinaci s režnými provázky. Tyto materiály jsou vynikající na výrobu či ozdobu věnců, punčoch (i kdybyste do nich nakonec nic nedali a jen si je pověsili) a dalších typických dekoračních předmětů.

Vezměte si domů sníh

Udělejte si při nejbližší příležitosti krásnou adventní procházku a vyrazte do lesa na šišky a větvičky. Šišky si doma nastříkejte na bílo, aby vypadaly jako zasněžené, a zkombinujte je s větvičkami. Popusťte uzdu fantazii a vytvořte si krásnou přírodní dekoraci s trochou toho „umělého“ sněhu.  

Pytlovina - materiál, kterým o letošních Vánocích ostudu rozhodně neuděláte.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nezapomeňte na světla a světélka

Pryč jsou doby, kdy jsme kolem stromku omotávali nebo do okna dávali barevné příšernosti na tlustém kabelu. Inspirujte se moderními LED žárovkami - barevné nebo decentní teple či studeně bílé, a udělejte s nimi velkou parádu za malou cenu – na rozdíl od dřívějších časů se už nebudete chytat za hlavu, kolik jste přes svátky zase prosvítili.

Pusťte do interiéru Vánoce, je nejvyšší čas!Zdroj: www.bigstockphoto.com

A když už jsme u těch světel, vybavte se svíčkami. Ty přece k Vánocům docela neodmyslitelně patří, ať už jde o svíčky čajové, jaké si zapalujete v lucerničkách, velké kostelní nebo menší, které si s blízkými pouštíte ve skořápkách po vodě. Plamen svíčky je stejně tak mocný a kouzelný jako celá atmosféra Vánoc.

Už máte vyzdobeno?