Jste zde

Ozdobte si originálně vánoční tabuli

Zdroj: Pixabay.com
Každý rok je na stole to samé a cítíte, že by to chtělo změnu? Prošli jsme pro vás jednoduché a rychlé tipy na originálně prostřený vánoční stůl.

4. 12. 2014

Nejspíš každý zná ten pocit - se zatajeným dechem vyndáváme ze skříněk porcelán po babičce a opatrně ho klademe na ubrus se zvonky vyšívanými zlatou nití. Zapalujeme svíčku na svícínku, který už něco pamatuje, po třetí leštíme nevyleštitelné skleničky. Je to každoroční rituál, který můžete letos ještě vylepšit.

Cesmína není v našich vánočních dekoracích tolik obvyklá jako třeba vánoční hvězda, přesto ale skvěle doplní sváteční zdobení.Zdroj: Pixabay.com

Co zbylo po balení dárečků

Také patříte k těm, kteří každý rok vymýšlí novou barevnou kombinaci balení dárků? Pokud v papírnictví každoročně vzdycháte nad ruličkou krásného balicího papíru a v duchu přemýšlíte, kolik vám ho po Vánocích zbyde, máme dobrou zprávu: nemusí vám zbýt vůbec nic. Využijte krásné vánoční vzory a vytvořte si z papíru originální běhoun přes vánoční ubrus. Pokud navíc stojí vedle vašeho jídelního stolu stromeček s dárky ve stejném papíru, budete hvězdou stylového ladění.

Dejte ubrouskům sváteční kabátek

Ať už máte papírové či textilní ubrousky, převlékněte je do vánočního hávu. Nejdříve je srolujte tak, aby na jedné straně vznikla špička a na druhé straně byl širší konec. Zajistěte tenkým drátkem (například tím, který používají floristé), aby se ubrousek neotevíral, a na drátek navlečte několik malých vánočních ozdob. Přidat můžete také snítku cesmíny ostrolisté či kousek skořice nebo jmelí. Dekorace je na vás a vašich možnostech.

Malé vánoční ozdoby připevněte na ubrousek, abyste docílili větší atmosféry.Zdroj: pixabay.com

Doprostřed stolu pořádná kytice

Vytvořte si nepřehlédnutelný květinový kousek uprostřed vánoční tabule. Bude vám stačit jenom to, co vám zbyde po zdobení bytu. Využijte jehličí, jmelí nebo už jmenovanou cesmínu, ale také nepoužité vánoční ozdoby. Opatrně sundejte z odzdob plechové zakončení a do koulí zastrčte špejli. Vyberte vázu s neprůhledným sklem a nasázejte do ní co nejvíce ozdob. (Pomoct si můžete také floristickou hmotou či jinou houbičkou, do které špejle zapíchnete, aby se nehnuly.) Zbylá místa vyplňte větvičkami, abyste zakryli špejle.