Jste zde

V čem zahradní traktor porazí obyčejnou sekačku?

Zdroj: www.mountfield.cz
Pokud uvažujete o koupi nového pomocníka na zahradu, nejspíš váháte mezi sekačkou a traktorem. Aby pro vás bylo vybírání snazší, rozhodli jsme se pro vás oba stroje porovnat. Ukážeme vám, v čem je traktor lepší a ve které oblasti ho naopak předčí sekačka.

26. 5. 2016

Zahradní traktor má 3 velké výhody

Výsledek vypadá většinou stejně. Na pečlivě zastřiženém trávníku ani nemusí být poznat, jestli se o jeho pěkný vzhled zasloužila sekačka nebo zahradní traktor. V samotném průběhu sečení už ale najdeme značné rozdíly.

Posekáte vše rychleji

Rotační sekačka nedovede posekat trávu tak rychle jako traktor. To je základní rozdíl, který byste měli při výběru stroje zohlednit hned po velikosti pozemku. Traktor bude v cíli vždy dřív a ušetří vám tak nezanedbatelné množství času. Je vybaven větším sekacím mechanismem, který má až kolem 120 cm, a tak na jeden záběr pobere více porostu.

Je lepší traktor nebo sekačka? Obojí má své klady i zápory.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nenadřete se

Zahradní traktory vám zaručí sekání bez fyzické námahy. Jednoduše si sednete za volant a projedete se párkrát zahradou, dokud nebude hezky upravená. Žádné chození za sekačkou nebo dokonce namáhavé tlačení stroje, které by ničilo vaše záda.

Můžete ho využívat celoročně

Další velkou výhodou je, že zahradní traktor je univerzálním pomocníkem na zahradu. Nemusíte ho využívat jen k sekání a mulčování. S příslušenstvím může i vozit dříví, vyhrabovat nebo sbírat nečistoty, rozmetávat hnojivo a osivo, provzdušňovat trávník a odklízet sníh. Jeho služeb tak využijete celoročně.

A jaké rozdíly najdeme po finanční stránce?

Náklady na provoz a údržbu jsou u traktoru a sekačky přibližně srovnatelné. Jediným rozdílem je tak zůstává pořizovací cena, která je v případě traktoru v naprosté většině případů vyšší. Na druhou stranu se nemusí jednat až o tak markantní rozdíl, jak byste možná předpokládali.

Někdy seženete moderní modely zahradních traktorů dokonce i za cenu lepší sekačky. Je tak nakonec na vás, který pomocník vám bude více vyhovovat. Pokud ale máte větší zahradu, určitě byste měli zvážit investici do traktoru. Uvidíte, že na něj po čase nedáte dopustit.