Jste zde

Souhrn proměn Jak se staví sen: 5. – 8. díl

Zdroj: TV Prima

Svítící medvěd, auta na zdi, nosorožec s lampičkou místo rohu a spoustu dalších neobvyklých prvků zasadili designéři do interiérů v rámci druhých čtyř dílů pořadu Jak se staví sen. Podívejte se s námi na fotografie z proměn.

24. 4. 2013

Pořad, při němž tým odborníků během krátkého časového úseku od základu a zcela zdarma změní ráz jedné či více místností, se těší z velkého diváckého zájmu. Patříte i vy mezi ty, kteří ho sledují, a chcete si zopakovat zdařilé proměny z nyní vysílané třinácté série? Máme pro vás další várku fotografií z druhé čtveřice odvysílaných dílů.

Chcete si také vylepšit byt? Nechte si poradit od odborníka. Proč? Čtěte zde:

Pátá proměna: cestovatelé spí klidně vedle nosorožce

Letošní již pátá proměna proběhla nedaleko fotbalového stadionu na Letné. Sparťan Tomáš a jeho žena Katka rádi cestují, ale se dvěma malými dětmi jsou momentálně jejich možnosti omezené, tak chtěli něco z exotických dálek nechat proniknout do bytu, konkrétně do místnosti, kde relaxují a píší cestovatelské deníky.

To se Simoně Fritz a Dagmar Frulové za pomoci studentky designu Anety povedlo. Ze stěn a křesla nyní vystupují záhyby krokodýlí kůže, večer se rozsvěcuje lampička vyrůstající z rohu nosorožce a celá místnost vypadá tak, jak si rodina přála, tedy ve stylu á la Emil Holub. Chybí jen šum Niagarských vodopádů.

PŘED:

jsss2

Již tak malý pokoj se oddělením pracovní a relaxační zóny ještě zmenšil. Designéři se rozhodli dosáhnout pravého opaku. Zdroj: TV Prima

jsss0

Dvojice chtěla do místnosti trochu své cestovatelské vášně. Stará podoba interiéru evokovala všechno možné, ale Maledivy nebo Nový Zéland rozhodně ne. Zdroj: TV Prima

PO:

jsss1

Cestovatelský duch pokoje dotváří starodávné mapy na stěnách. Zvětšení miniaturního prostoru pomáhají světlé barvy a průhledné stolky. Zdroj: TV Prima

jsss3

Když nosorožec lže, vyroste mu z nosu lampička. Nebo je to Pinocchio? Zdroj: TV Prima

Šestá proměna: pokoj, po němž může jezdit autem i nezletilý

Co s multifunkční místnůstkou, která zastává spoustu funkcí, ale je příliš malá na to, aby s ní šlo něco pořádného udělat? Jak se vypořádat s tím, že do téměř celého jejího prostoru zasahuje šikmina? Nejlépe ji spojit s přilehlou nevyužívanou koupelnou a udělat z ní dětský pokoj pro rychle rostoucího patnáctiměsíčního Prokopa. Pokoj hravý, osobitý, ale ne úplně ve stylu Disneylandu mu určitě bude dělat radost dlouhá léta.

Týmu Jak se staví sen se podařilo dostat do království malého Prokopa dostat tapetu na míru, spoustu hraček a skládaček, polovestavěnou skříň, která působí jako jeden celek s vedlejší patrovou postelí a hlavně atmosféru, v níž by se nejeden odrostlý návštěvník místnosti s radostí vrátil do dětských let, klekl si na koberec a jezdil po něm autíčky. Petr Porta a Lukáš Lédl vytvořili pro synka faráře originální pokoj. Navíc jej koncipovali pro dvě děti. Že by něco předvídali?

Podívejte se také na předchozí sérii proměn:

PŘED:

jsss6

Ložnice, koncertní sál nebo skladiště? Místnost plnila několik funkcí. Zdroj: TV Prima

jsss4

Řekli byste, že takhle vypadá dětský pokoj? Tady byla úprava nutná. Zdroj: TV Prima

PO:

jsss5

Místnost vypadá po proměně jako depo formule 1 pro malého závodníka. Zdroj: TV Prima

jsss7

I něco tak přízemního jako úložné prostory mohou působit hravě a vesele. Zdroj: TV Prima

Sedmá proměna: malý dům pro velkou rodinu

Takhle už to dál nejde, řekli si Gabriela a Richard a rozhodli se pro bydlení na venkově. Jak by také ne, bydlet se čtyřmi dětmi v malém bytě 2+1 není nic, co bychom jim mohli závidět. Přestěhovali se proto do domu na venkově, ovšem na optimalizaci pro potřeby celé rodiny nezbylo příliš mnoho peněz. Nejvíce toužili po krásné nové kuchyni zařízené ve venkovském stylu, jemuž se přezdívá „cottage“. Dominovat by jí měly Gabrieliny starožitné předměty a původní rustikální skříně.

Designéři Kamila Douděrová a David Machač si tentokrát připravili pro neobvykle velkou rodinu neobvykle velké překvapení. Nezůstali totiž jen u kuchyně, ale pustili se i do přilehlé multifunkční místnosti plnící převážně úlohu obývacího pokoje. Provedli několik stavebních úprav a to, jak se jim nakonec povedly, už posoudíte ze snímků sami.

PŘED:

jsss8

Za průchodem z kuchyně se rozprostírá prostor, který slouží mimo jiné jako obývací pokoj, ačkoliv bychom ho v něm na první pohled asi nehledali. Zdroj: TV Prima

jsss9

Kuchyně byla sice hezká, ovšem ne zrovna nejšťastněji dispozičně řešená. Zdroj: TV Prima

PO:

jsss10

Kuchyně dostala novou podobu, našlo se místo i na sběratelské kousky paní domu. Zdroj: TV Prima

jsss11

Do multifunkční místnosti se přesunul krb, jenž původně ústil do kuchyně. Zdroj: TV Prima

Osmá proměna: jak dostat do jedné místnosti tři?

Čtyři lidé, tři generace, jeden byt. Jak vše upravit tak, aby se zde všichni cítili lépe? Úkolu se tentokrát zhostili Karolína Reslerová a Petr Záluský. Měli pro manžele se čtyřletou dcerou a její babičku přeměnit třicet let staré „normalizační peklo“ v moderní, prostornou kuchyň, v níž se dá pohodlně pracovat. K tomu ještě vymyslet řešení obýváku, jenž slouží dvojici manželů zároveň jako ložnice. Jak se to designérům povedlo?

Luděk a Naďa nyní spí v jídelně, tedy v místech, které před zásahem týmu sloužil k posezení u jídla. Celý prostor se od základu změnil vybouráním příček a odstěhováním pracovního koutu do místnosti babičky. Do zvětšené kuchyňské části se teď vchází přímo chodby, ložnice je prostornější, originální detaily dodávají předělanému interiéru moderní punc.

PŘED:

jsss13

Do zeleno - bílé byla vyladěná celá kuchyň od linky přes utěrky po hodiny, jen ten koš se vymykal. Vyměnit koš, nebo předělat celou místnost? Obyvatelé bytu se rozhodli pro to druhé. Zdroj: TV Prima

jsss12

Na designéry čekala další proměna s obloukovým průchodem spojujícím obývací pokoj s kuchyní. Zdroj: TV Prima

PO:

jsss14

Z původního interiéru zůstala zachována pohovka. Zdroj: TV Prima

jsss15

Zelené už jsou nyní v kuchyni pouze květiny. Zdroj: TV Prima

Prošli jsme dalšími čtyřmi interiérovými přeměnami v rámci televizního projektu Jak se staví sen. Ten sledujte každou neděli v podvečer na stanici Prima Family. Jestliže patříte mezi jeho diváky, můžete se v něm inspirovat originálními prvky a spoustou triků profesionálních architektů a bytových designérů.

Zanedlouho Vám přineseme další souhrn proměn pořadu Jak se staví sen. Nechcete ho propásnout? Sledujte náš profil na Facebooku a nic takového se nestane!