Jste zde

Ruličky do ručky! Mrkněte se, jaké vychytávky se dají vyrobit z ruliček od toaleťáku

ruličky od toaletního papíru Zdroj: Bigstockphoto
Létají u vás doma ruličky od toaletního papíru rovnou do odpadkového koše? To je škoda! Dá se z nich totiž vyrobit nejedna radůstka. Co byste řekli na hand-made reproduktory k mobilu nebo organizér kabelů? A možností je ještě mnohem víc!

20. 11. 2023

Z obyčejných věcí se dají udělat krásné drobnosti, které učiní vaše bydlení originálním. Navíc celá výroba mnohdy stojí jen zlomek toho, kolik byste museli vynaložit při koupi stejně funkční věci. Pojďme se společně podívat na 5 nejlepších a možná nejpřekvapivějších kousků, které se dají s ruličkami od toaletního papíru provést.

1. Reproduktory k mobilnímu telefonu

Do ruličky od toaletního papíru vystřihněte podélně otvor tak, aby se do něj telefon vešel. Ze dvou malých, půllitrových pet lahví odstřihněte spodní polovinu. Na obou takto upravených lahvích pak vytvořte kruhový otvor o průměru ruličky. Oba konce ruličky zastrčte do otvorů – každý do jedné pet lahve. Telefon vsuňte do vytvořeného otvoru na ruličce. Zvuk, který na telefonu pustíte, bude vycházet zesílený!

Z ruliček můžete vyrobit i praktický reproduktor pro mobilní telefon.Zdroj: http://bit.ly/2t4fKpZ

2. Organizér kabelů

Snad nikdo z nás se ze zamotaných menších i větších kabelů neraduje. Pokud jich máte v šuplíku hned několik, snadno se stane, že s nimi před jejich použitím musíte chvíli bojovat, abyste vytáhli skutečně jen ten, který potřebujete. Tomu může být konec. Stačí kabel smotat a vložit dovnitř ruličky. 

Náš tip: Pokud chcete do organizování kabelů vnést i trochu té estetiky, polepte ruličky vybraným balicím papírem. Celý váš „organizér“ bude hned vypadat lépe a veseleji.

3. Stojánek na tužky

Tužky, pastelky, propisky, fixy, zvýrazňovače… To je snad povinná výbava každého školou povinného žáčka i studenta střední nebo vysoké školy. Pokud vás nebo vaši ratolest omrzely sériově vyráběné stojánky, které mají k jakékoli originalitě na hony daleko, vyrobte mu jeho vlastní. 

Ruličky mohou najít uplatnění i na pracovním stole.Zdroj: www.society19.com

Jako podklad použijte karton nebo čtvrtku, na ni pak „na stojáka“ přilepte několik ruliček, které jste před tím polepili barevným nebo balicím papírem. Vytvoříte tak naprosto jedinečný kousek za pakatel.

Ruličková variace stojanu na kosmetické pomůcky.Zdroj: http://bit.ly/2tnQ0aL

4. Hrad pro děti

Jestli chcete zabavit svá dítka něčím, co ještě dost možná neviděli, pusťte se do sběru ruliček a následně jim vybudujte hrad nebo pevnost. Hradní věže vytvoříte jednoduchým vystříháním čtverců či obdélníků na jednom konci ruliček, spojovat je pak můžete například tvrdým papírem, do kterého lze v případě „potřeby“ vystřihnout třeba i bránu. Jestli vám nechybí figurky nejrůznějších hrdinů, uvidíte, že se tento nápad setká s velkou odezvou!

Z obyčejných papírových ruliček můžete vyrobit neobyčejné dekorace pro děti.Zdroj: http://bit.ly/2t4fKpZ

5. Květináčky pro předpěstování

Jestli máte zahradu nebo se chystáte cokoli pěstovat na balkóně či terase, můžete si jednoduše předpěstovat rostlinky v zemině umístěné do ruliček od toaletního papíru. Ty samozřejmě nejdřív vyrovnejte na stojato do plastové nádoby. 

Nevyhazujte, tvořte!

Využívat drobnosti, které by jinak skončily v koši, se vyplatí. I z obyčejných ruliček od toaletního papíru můžete vyrobit krásné věci, o nichž by nikdo neřekl, z čeho pocházejí. A navíc všechny ty pěkné výtvory stojí jen pár korun. 

Zdroje:

  • https://www.prozeny.cz/clanek/co-z-rulicek-od-toaletniho-papiru-uzitecne-drobnosti-64466
  • https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-hobby/644232/8-prekvapivych-napadu-jak-vyuzit-rulicky-od-toaletniho-papiru-a-uterek.html
  • https://www.kouzlolesa.cz/l/tvoreni-s-detmi-v-hlavni-roli-rulicky-od-toaletniho-papiru/
  • https://mamadodeste.cz/diy-tipy-pro-deti-jak-vyuzit-rulicky-od-toaletniho-papiru/